Święto kota w MDK

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Kota w niedzielę 15 lutego w Miejskim Domu Kultury zorganizowano wystawę kotów rasowych. Wszyscy miłośnicy tych zwierząt mieli na co popatrzeć.

Z okazji zbliżającego się  Światowego Dnia Kota w niedzielę 15 lutego w Miejskim Domu Kultury zorganizowano wystawę kotów rasowych. Wszyscy miłośnicy tych zwierząt mieli na co popatrzeć.Była to już druga edycja wystawy kotów rasowych, zobaczyć można było różnego rodzaju koty: perskie, szkockie, syjamskie czy brytyjskie. Hodowcy chętnie udzielali rad dotyczących zakupu i opieki nad zwierzętami.

Koty rasowe nie wymagają szczególnej opieki w porównaniu do pospolitych dachowców. Wszystko zależy od szaty, jeśli jest to kot długowłosy to wymaga pielęgnacji futra, czesania, kąpieli i odpowiednich kosmetyków. Podobnie jest z kotami bezwłosymi, one również wymagają kąpieli. Ich skóra wytwarza naturalną substancję ochronną, którą od czasu do czasu trzeba wyczyścić. Reszta pielęgnacji jest taka sama jak przy kocie domowym – wyjaśnia Olga Fajkowska, prezes Supreme Cat Club, której koty można było zobaczyć podczas wystawy.

Przy okazji wystawy kotów rasowych można było wesprzeć Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które przygotowało kiermasz na to wydarzenie. Do obejrzenia przygotowano również prace nadesłane na konkurs fotograficzny „Kocie ujęcie”. Laureatkami konkursu zostały Justyna Bartnik (I miejsce), Patrycja Marchewka (II miejsce) oraz Nina Nowak (III miejsce).

Autor: Karolina Kołodziejska

Więcej o:
kot dzień kota mdk wystawa kotów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE