Święto Konstytucji 3 Maja. Skromne obchody w Radomsku

Święto Konstytucji 3 Maja. Skromne obchody w Radomsku Fot. UM Radomsko

3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. W tym roku z powodu sytuacji pandemicznej obchody będą skromniejsze niż zwykle.

Program obchodów:

3 maja

- godz. 11.30 - msza święta w kolegiacie pw. św. Lamberta w Radomsku. Po zakończeniu nabożeństwa nastąpi złożenie kwiatów przez władze samorządowe pod obeliskiem upamiętniającym dwusetną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Od 30 kwietnia do 4 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można obejrzeć okolicznościową wystawę książek ze zbiorów biblioteki ph. „Duma Rzeczypospolitej – konstytucja 3 Maja” - wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki.

W ramach obchodów Muzeum Regionalne od 30 kwietnia br. Zaprezentuje w „Galerii w oknie" wystawę pt. „Konstytucja 3 Maja w 230. rocznicę uchwalenia" - wystawa przygotowana przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

1, 2 i 3 maja o godz. 12.00 Miejski Dom Kultury zaprasza do udziału w Wielkiej Majówce z programem „Kultura ma głos”. Historia, sport, muzyka, film, podróże, kulinaria. Słuchaj na www.mdkradomsko.pl, www.kulturamaglos.pl.

Więcej o:
radomsko 3 maja święto konstytucji obchody program
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE