Święta Wielkiej Nocy rodzina Pani Magdy z Wierzbicy spędzi w nowym domu

Wielodzietna rodzina z Wierzbicy już niedługo, bo według planów w marcu, doczeka się lepszego i wygodniejszego życia. Pomoże w tym dom, jaki postanowiła dla pani Magdy i jej dzieci wybudować firma Budimex. W czwartek odbyła się uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę domu. Na uroczystości obecni byli posłowie Anna Milczanowska i Michał Wójcik - minister-członek Rady Ministrów, były wiceminister sprawiedliwości, prezes zarządu firmy Budimex Dariusz Blocher oraz oczywiście pani Magda, dla której dom jest budowany. Pani Magdalena podziękowała wszystkim, którzy pomogli jej w tym, by dzieci zostały z nią i włączyli się w budowę domu.

Budimex rozpoczyna budowę domu, do którego przeniesie się wielodzietna rodzina z Wierzbicy. Będzie to dom dwupiętrowy z ogrodem. W czwartek wbudowano Akt Erekcyjny pod budowę domu oraz wylano płytę fundamentową. Jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem dom będzie gotowy w marcu 2021 roku. Szacunkowy koszt całości inwestycji to milion złotych. Rodzina otrzyma w pełni urządzony dom. Budynek składać się będzie z dziewięciu pokoi, czterech łazienek, kuchni i salonu.

- To była emocjonalna decyzja, bo dlaczego nie pomóc jeśli możemy. Patrzymy na to jak na szansę a nie darowiznę, by dzieci zobaczyły, że można żyć inaczej. Mamy firmy, które dają meble, sprzęt AGD, RTV, my jako Budimex około 60-70 procent inwestycji sponsorujemy, koszty nie są dla nas najważniejsze a szacujemy, że to około miliona złotych wyniesie. Od dziś mamy około dwa miesiące na postawienie domu w stanie gotowym, a później dwa na jego wykończenie. Na koniec lutego dom powinien być gotowy. Prace będą widoczne bardzo szybko, bo dom jest budowany w nowoczesnej technologii domów prefabrykowanych, dom już jest wyprodukowany w Polsce, w Bielsku Podlaskim, będzie montowany za dwa tygodnie – mówił prezes zarządu firmy Budimex Dariusz Blocher.

Historię pani Magdaleny zna chyba każdy z mieszkańców powiatu radomszczańskiego. O pani Magdzie i jej kłopotach zrobiło się głośno na początku tego roku. Jeszcze pod koniec poprzedniego roku Sąd Rodzinny w Radomsku zadecydował, że powinno się jej odebrać 11 dzieci i umieścić je w pieczy zastępczej. Powód, problemy wychowawcze z najstarszymi pociechami oraz problemy alkoholowe męża a także brak odpowiednich warunków do wychowywania dzieci. Wielodzietna rodzina do dyspozycji ma zaledwie dwa pokoje.

Kobieta jak lwica broniła swoich dzieci przed odebraniem i wykorzystała wszelkie możliwości by nagłośnić tę sprawę. Dzieci bowiem chciały zostać przy matce, a ta tłumaczyła, że niczego im nie brakuje w rodzinnym domu. W pomoc rodzinie zaangażowała się poseł Anna Milczanowska, interweniował nawet sam wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Sąd wstrzymał decyzję o odbiorze dzieci, a później zadecydował, że te zostaną jednak z matką. W międzyczasie swoją pomoc w stworzenia warunków dla dzieci zaproponowała firma Budimex, wykonawca Autostrady A1. Władze spółki przekonują, iż celem budowy domu jest zwrócenie uwagi na wykluczenie rodzin wielodzietnych w powstawaniu nowych domów i mieszkań. 

Wkrótce ma powstać strona DomZSerca.pl, na której będzie można śledzić postępy prac.

Więcej o:
rodzina wierzbica magdalena wierzbica rodzina wielodzietna wierzbica nowy dom wierzbica wierzbica dom rodzina wierzbica budmiex wierzbica anna milczanowska wierzbica
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE