Świadoma profilaktyka: rusza program profilaktyczny dla kobiet

Świadoma profilaktyka: rusza program profilaktyczny dla kobiet Fot. pixabay.com

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi zaprasza do uczestnictwa w badaniu w zakresie profilaktyki nowotworu piersi wszystkie kobiety w wieku 50 - 69 lat.

Szpital im. M. Kopernika realizuje projekt: „Świadoma profilaktyka – program wczesnego wykrywania nowotworu piersi dla mieszkańców woj. łódzkiego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 i w związku z tym ogłosił konkurs gdzie wyłonił wykonawców, którzy będą udzielać indywidualnych porad dotyczących profilaktyki nowotworu, edukować swoich pacjentów w tym zakresie oraz kwalifikować do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną badania mammograficzne w największym w rejonie ośrodku onkologicznym na nowoczesnym sprzęcie. Aby ułatwić dostęp do badania zapewniony zostanie Paniom bezpłatny transport busem zarówno na badanie jak również powrotny. Jeżeli Panie chciałby skorzystać z własnego transportu wówczas zwrócone zostaną im środki w kwocie równoważnej cenie biletu komunikacją publiczną. Dodatkowo każda z Pań otrzyma materiały edukacyjne i zostanie poinstruowana w zakresie nauki samobadania piersi. 

Istnieje też możliwość zorganizowania dla Pań warsztatu edukacyjnego w zakresie profilaktyki nowotworu piersi, podczas którego przedstawione zostaną informacje na temat czynników ryzyka i dostępnych metod profilaktyki onkologicznej. 

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerami tel. 42 689 58 99 lub 42 689 58 98 lub na mailowo: profilaktyka@kopernik.lodz.pl

Więcej o:
województwo łódzkie profilaktyka badania mammografia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE