Sukcesy zawodników UKS „Zapaśnik” Radomsko na mistrzostwach w Gomulinie - Radomsko24.pl

Sukcesy zawodników UKS „Zapaśnik” Radomsko na mistrzostwach w Gomulinie

Sukcesy zawodników UKS „Zapaśnik” Radomsko na mistrzostwach w Gomulinie Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Zawodnicy UKS Zapaśnik Radomsko w weekend startowali w Mistrzostwach Polski U-15 oraz Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Mini-Zapasach. Imprezy odbyły się w podpiotrkowskim Gomulinie.

W MP U-15 wzięli udział zawodnicy urodzeni w latach 2007-2009. UKS „Zapaśnik" Radomsko reprezentowało trzech zawodników - Jakub Rozpara w kat. 68 kg, Jakub Wiaderek w kat. 75 kg oraz Jakub Molenda w kat. 85 kg. Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Jakub Rozpara. Ambitna postawa i charakter zaprezentowany przez Kubę na macie w silnie obsadzonej wadze pozwoliły mu uzyskać miejsce w pierwszej „10-tce" turnieju. Ostatecznie zajął 10. miejsce.

W niedzielę zmagania na zapaśniczej macie toczyli najmłodsi zapaśnicy klubu - urodzeni w latach 2010-2013.

- Wynik naszych najmłodszych zawodników na zawodach w Gomulinie jest tyleż zaskakujący, co potwierdza słuszność wybranych przez zarząd i trenerów kierunków szkolenia - mówi Mirosław Szyler, wiceprezes ds. sportowych.

- Weekendowy start zawodników UKS „Zapaśnik” okazał się bardzo udany. Zawodnicy zajęli pierwsze, historyczne miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej. Młodzi zapaśnicy „Zapaśnika” z minimalną stratą zaledwie 3 pkt. do starszego brata z Radomska, zajęli 2 miejsce w „drużynówce” – dodaje Mirosław Szyler.

Indywidualnie na wyróżnienie zasłużyli Wiktor Kotlicki (kat. 51 kg) oraz Renat Charchenko (kat. 47 kg), którzy zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych. Obaj zwyciężyli swoje pojedynki przed czasem.