Sukces radnego – krzyż przeniesiony

Sukces radnego – krzyż przeniesiony Fot. Łukasz Więcek

Kilka lat zmagań radnego miejskiego Łukasza Więcka zostało zwieńczone sukcesem. Krzyż w dzielnicy Sucha Wieś został przestawiony, dzięki czemu będzie możliwe poprowadzenie w tym miejscu chodnika oraz przebudowanie skrzyżowania.

Krzyż stał na skrzyżowaniu ulic Partyzanckiej i Starowiejskiej. To pas drogowy, w dodatku poza aprobatą magistratu przychylnie na jego przeniesienie spoglądał proboszcz pobliskiej parafii. Wszak dzięki temu skorzystają wszyscy mieszkańcy – miasto zamierza w tym miejscu wybudować chodnik, nowe oświetlenie. Przebudowane ma zostać też skrzyżowanie. Przeniesienie krzyża o 12 metrów oprotestował jeden ze starszych mieszkańców dzielnicy, który nie zgadzał się z decyzją urzędników. Mimo to krzyż 19 lipca przestawiono. - Krzyż ma swoje nowe miejsce, wybrane wspólnie z projektantami oraz Proboszczem miejscowej parafii. Nie zagraża tam uczestnikom ruchu drogowego a jego lokalizacja jest zgodna z planem budowy nowego skrzyżowania – mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Łukasz Więcek.

Mężczyzna będący przeciwnikiem przestawienia krzyża, próbował go jeszcze dzisiaj wyrwać ciągnikiem z nowego miejsca. Na szczęście nie udało mu się to. - Nie obyło się bez emocji. Jeden z mieszkańców wraz ze swoją rodziną próbował zablokować prace. Interweniowała policja, która szybko zaprowadziła porządek. Emocje zupełnie niepotrzebne ponieważ prace te nie były wykonywane komukolwiek na złość. Mamy wielki szacunek do historii tego miejsca oraz jego wartości religijnej, ale prace te musiały być wykonane ze względu na bezpieczeństwo oraz planowaną budowę skrzyżowania. Dziękuje mieszkańcom dzielnicy za liczne słowa wsparcia oraz wszystkim tym, którzy pomogli mi w skomplikowanym procesie uzyskania zgód – dodaje Łukasz Więcek.

Więcej o:
krzyż sucha wieś łukasz więcek skrzyżowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE