Stylowe latarnie w Alejach

Rozpoczął się montaż stylowych lamp w Alejach Jana Pawła II. Docelowo będzie ich 34.Zeszłoroczny przetarg wygrała częstochowska firma ALPOM, która wzdłuż Alei ustawia nowoczesne latarnie z... ››

Rozpoczął się montaż stylowych lamp w Alejach Jana Pawła II. Docelowo będzie ich 34.


Zeszłoroczny przetarg wygrała częstochowska firma ALPOM, która wzdłuż Alei ustawia nowoczesne latarnie z stylizowaną kulistą oprawą.  Inwestycja kosztowała magistrat blisko 150 tys. złotych. Na całym odcinku drogi kierowcy muszą liczyć  się  z utrudnieniami w ruchu.

 

Budowa nowego oświetlenia to jeden z elementów planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta.  W Alejach przewiduje się utrzymanie oraz uzupełnienie  istniejącej zieleni. Powstaną ciągi piesze, które połączą wschodnią część centrum z zachodnią oraz północną z południową. Warto dodać, że część centrum leżąca na wschód od rzeki Radomki znajduje się w strefie konserwatorskiej.

 

W sercu miasta powstać mają także dwie nowe drogi dojazdowe - pierwsza połączy Aleje Jana Pawła II z ul. Kościuszki, natomiast druga, wychodząca od Alei, zakończona będzie placem manewrowym i umożliwi dojazd do posesji, które wcześniej nie miały dostępu do drogi publicznej. Istniejący plan zagospodarowania tworzony był wielowariantowo.

Więcej o:
radomsko aleje remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE