Studniówka maturzystów z Przedborza

Studniówka maturzystów z Przedborza Fot. Krzysztof Olbrych - Prespektyw.pl

W sobotę, 22 stycznia 2022 r. odbyła się studniówka maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego w Przedborzu.

Polonez to taniec symboliczny, łączący pokolenia, spinający przeszłość z teraźniejszością. To taniec pełen dostojeństwa, ale i nadziei. Polonez jest wyrazem wszystkiego co polskie, zachowań społecznych, sposobu bycia, relacji miedzy kobietą a mężczyzną. 

Taki był też polonez w wykonaniu przyszłych maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego w Przedborzu. Nieśmiali nastolatkowie, którzy kilka lat temu niepewnie przekraczali próg szkoły stali się dojrzałymi ludźmi śmiało wkraczającymi w dorosłość. Przepiękny polonez w ich wykonaniu rozpoczął Bal Studniówkowy, który odbył się 22 stycznia w Domu Weselnym Nad Pilicą w Przedborzu.

Tę przemianę, osiągniętą dzięki własnej pracy i wysiłkowi grona pedagogicznego, podkreślał w swoim przemówieniu Michał Koski, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

- Przed wami pracowite sto dni przygotowań do matury. Za wami – wiele zadań i klasówek oraz setki godzin spędzonych nad lekcjami. Jestem przekonany, że czas nauki w naszym przedborskim liceum, także tej zdalnej nauki, jest pożyteczny i kształcący. A wiedza i umiejętności, które wynosicie z lat nauki, procentują w przyszłości. Wiem to, bo sam jestem absolwentem tej szkoły i ze wzruszeniem wspominam spędzone w niej lata – mówił Michał Koski. 

Członek Zarządu Michał Koski podziękował także gronu nauczycielskiemu za zaangażowanie, kształtowanie postaw, wykształcenie i przygotowanie do matury kolejnego rocznika uczniów. Dla przyszłych maturzystów - życzenia realizacji celów związanych nie tylko z podjęciem nauki na wymarzonych uczelniach, ale także wyborem dalszej drogi życia.

W części oficjalnej nie zabrakło podziękowań dla nauczycieli i wychowawców przekazanych przez uczniów. Życzenia przyszłym maturzystom złożyła także Dyrektor Renata Kozieł oraz – w specjalnym liście - Andrzej Kucharski, Naczelnik Wydziału Edukacji.

A po części oficjalnej nadszedł czas na wspaniały bal (i perfekcyjnie wykonaną belgijkę).

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
powiat radomszczański studniówka przedbórz liceum przedbórz maturzyści
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE