Studenci RUTW „Wiem Więcej” zakończyli rok akademicki

Studenci RUTW „Wiem Więcej” zakończyli rok akademicki Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W piątek, 24 maja 2024 r. w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2023/2024 Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej”.

RUTW powstał w wyniku zapotrzebowania seniorów na różne formy samokształcenia oraz możliwości spędzania czasu w interesujący sposób. Podczas inauguracji wydarzenia Prezes RUTW „Wiem więcej” - Anna Kapuściarek podsumowała całoroczną działalność Uniwersytetu, w którym seniorzy mogli rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nową wiedzę i spędzać ciekawie czas. Zapowiedziała także przyszłoroczną realizację programu skierowanego do seniorów. 

W ramach wydarzenia odbyła się prapremiera spektaklu pt. „Rewizor” w wykonaniu międzypokoleniowej grupy teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku w reżyserii Anny Rakowskiej. Publiczności zaprezentowała się także grupa wokalna „Appasionata”. 

- Niezmiernie cieszę się, że mogę razem z Wami uczestniczyć w zakończeniu kolejnego roku akademickiego. Był to dla Państwa czas bogaty w różne wydarzenia artystyczne, imprezy, zajęcia w rozmaitych sekcjach i klubach. Dlatego podziwiam Państwa za niewyczerpane pokłady energii i nieustanną chęć pogłębiania wiedzy, ale przede wszystkim za uśmiechnięte twarze i pogodę ducha. Mam nadzieję, że już teraz planujecie ambitne projekty i atrakcje na kolejny rok akademicki. Jeśli w przyszłości będę miał taką możliwość, wspólnie z Państwem, będę uczestniczyć w zajęciach Waszego Uniwersytetu. A teraz, u progu wakacji, życzę Państwu dużo aktywności i spełnienia marzeń oraz pięknych wakacyjnych wrażeń – mówił do studentów Łukasz Więcek, starosta powiatu radomszczańskiego.

Łukasz Więcek zapewnił Prezes RUTW o wsparciu, jakie Powiat Radomszczański oferuje organizacjom pozarządowym działającym w powiecie na rzecz seniorów. 

Więcej o:
radomsko rutw wiem więcej zakończenie roku akademickiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE