Studenci RUTW „Wiem Więcej” zainaugurowali rok akademicki

Studenci RUTW „Wiem Więcej” zainaugurowali rok akademicki

W środę, 1 października studenci ruszyli do nauki. Swoją inaugurację roku akademickiego mieli także studenci - seniorzy. Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” świętował w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Nie przypadkowo miejscem inauguracji była biblioteka. Przy okazji rozpoczęcia roku akademickiego miejsce miał miejsce wernisaż wystawy fotografii, poświęconej zakładom Metalurgia „Ocalić od zapomnienia”.

- Jeśli chodzi o rok akademicki, w tej chwili jest tyle niewiadomych, że nie wiemy jak będzie przebiegł, mimo naszych chęci i zapału do prowadzenia zajęć. Planujemy oczywiście edukację w małych grupach, w sposób tradycyjny, stacjonarny, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Mamy nowości, zajęcia nordic walking, czyli zajęcia w plenerze. Do tego nauka obsługi komputera, ale nie tak, jak do tej pory, że student-senior zostaje z komputerem sam na sam, tylko nowością będzie to, że jeden instruktor będzie indywidualnie podchodził do studenta, podobne zajęcia planujemy z obsługi smartfona, wszystko po to by podnieść kompetencje naszych studentów – tłumaczy Anna Kapuściarek, prezes RUTW „Wiem Więcej” w Radomsku.

Więcej o:
radomsko rok akademicki inauguracja uniwersytet trzeciego wieku wiem więcej
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE