Strzelcy z „10-tki” Radomsko wysoko na zawodach w Białymstoku - Radomsko24.pl

Strzelcy z „10-tki” Radomsko wysoko na zawodach w Białymstoku

Strzelcy z „10-tki” Radomsko wysoko na zawodach w Białymstoku Fot. 10-tka Radomsko

Sobota i niedziela (24 i 25 września) to dni pełne sportowych działań. W zawodach rangi mistrzowskiej startowali strzelcy z klubu „10-tka” Radomsko.

W Białymstoku na strzelnicy KS Kaliber zorganizowano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Klub reprezentowało czterech zawodników - pistoleciarzy. Trzy młodziczki: Joanna Kucharska, Joanna Tutaj i Zofia Wilczek oraz jeden młodzik Krzysztof Skowronek.

- Nasi strzelcy wypadli bardzo dobrze, strzelając na swoim wypracowanym poziomie. Dziękujemy zdolnej młodzieży za świetną postawę sportową i wspaniałą rywalizację z najlepszymi strzelcami z województwa mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i łódzkiego – mówił po zawodach Sławomir Dziegieć, prezes klubu.

Zofia Wilczek wystrzelała złoto w konkurencji pistolet sportowy, a Joanna Tutaj srebro w konkurencji pistolet pneumatyczny. Joanna Kucharska w pistolecie sportowym uplasowała się na 5. miejscu, a w pneumatycznym na miejscu 9. Z kolei w pistolecie pneumatyczny Zofia Wilczek zajęła 5. lokatę, a Joanna Tutaj w pistolecie sportowym była 6. Młodzik Krzysztof Skowronek w pistolecie pneumatycznym zajął 4. miejsce, a w pistolecie sportowym miejsce 8.

25 września na strzelnicy w Nieczajnie niedaleko Poznania odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w strzelbie IPSC. Zawodnik Tomasz Niezabitowski zajął 1. miejsce w kategorii Standard Manual Senior. Zawody te były jednocześnie IV rundą Pucharu Polski w strzelbie IPSC w kategorii Standard Manual Senior. I również tutaj zawodnik „10-tki” zdobył najwyższe miejsce na podium.