Strefa ograniczonej prędkości na Miłaczkach w Radomsku coraz bliżej

Strefa ograniczonej prędkości na Miłaczkach w Radomsku coraz bliżej Fot. pixabay.com

Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Rady Miejskiej w Radomsku, pozytywnie rozpatrzyła wniosek radnego, Rafała Dębskiego (KO) o rozszerzenie strefy ograniczonej prędkości, obejmujące ulice Topolową, Kołłątaja, Kwiatową, Miłaczki, Kilińskiego i Raciborskiego. Komisja zawnioskowała do prezydenta o rozszerzenie strefy i ograniczeniu tam prędkości do 30 km/h.

Pracownicy Urzędu Miasta przygotują teraz odpowiednią dokumentację projektową w zakresie zmiany stałej organizacji ruchu na tych ulicach. W kolejnym etapie, projekt zostanie skierowany do zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem drogowym, na drogach gminnych w Radomsku.

Zobacz: Powstanie strefa ograniczonej prędkości na Miłaczkach w Radomsku?

Ustanowienie tej strefy zdeterminowane jest jednak od funduszy budżetowych miasta. Jak wyjaśnia Jacek Belka, zastępca prezydenta, realizacja inwestycji uzależniona jest od tego, czy po wykonaniu zadań zaplanowanych na 2020 rok, zostaną środki finansowe. W przypadku, gdy w tym roku nie będzie możliwości ustanowienia strefy na Miłaczkach, miasto wykona zadanie w przyszłym roku, po przeprowadzeniu postępowania zgodnego z Prawem Zamówień Publicznych i podpisaniu nowej umowy na utrzymanie oznakowania pionowego na 2021 rok.

Więcej o:
strefa ograniczonej prędkości osiedle miłaczki miłaczki radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE