Radomsko, Łódzkie 19.1o Piątek, 21 Czerwca 2019
ważne informacje

Street Workout już czynny

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

Mieszkańcy miasta uprawiający sport na świeżym powietrzu zyskali dziś atrakcyjne miejsce do ćwiczeń. Za nami otwarcie obiektu sportowego „Street Workout ze ścianką wspinaczkową - siłownia dla każdego” przy ulicy św. Jadwigi Królowej, który zrealizowany został w ramach 3. edycji Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Teren ten od lat pozostawał niezagospodarowany. Dobrze, że siłownia powstała akurat tutaj, ponieważ planujemy przeznaczyć ten obszar pod rekreację. W bezpośrednim sąsiedztwie powstanie nowy park i mam nadzieję, że razem będą tworzyć spójną całość – mówił podczas otwarcia nowego obiektu prezydent Jarosław Ferenc.

Obiekt wyposażony został m.in. w ściankę wspinaczkową, drabinę i łuk linowy, bujaki, równoważnie i płotki do przeskoków.

- Patrząc na efekt końcowy, muszę powiedzieć, że warto było wziąć udział w Radomszczańskim Budżecie Obywatelskim. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy głosowali na ten projekt. Było to ponad 800 głosów – zauważa wnioskodawca projektu Wojciech Gurazda.

info: UM Radomsko

komentarze