Strażak ochotnik ratował poszkodowanego w wypadku

Strażak ochotnik ratował poszkodowanego w wypadku Fot. OSP Jedlno Drugie

We wtorek 16 stycznia, strażak ochotnik z OSP Jedlno Drugie, był świadkiem wypadku na drodze prowadzącej w kierunku Woli Jedlińskiej. Bus zjechał do rowu a w kabinie został uwięziony kierowca. Strażak bez chwili zastanowienia ruszył z pomocą poszkodowanemu.

Wraz z innymi świadkami wypadku zaalarmował służby ratownicze. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia, strażak zabezpieczył miejsce zdarzenia przy pomocy trójkąta ostrzegawczego a także udzielił wsparcia psychologicznego kierowcy. Został także wykonany dostęp do poszkodowanego przy pomocy szlifierki kątowej. Wycięto także jedno z przęseł ogrodzenia. Po przyjeździe karetki pogotowia, kierowca został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy.

- Chcielibyśmy przekazać wyrazy wdzięczności i podziwu dla osób postronnych, które zachowując zimną krew przyczyniły się do przyspieszenia udzielenia pomocy osobie poszkodowanej w tym wypadku – mówią strażacy z OSP w Jedlnie Drugim.

Strażacy zachęcają do występowania w szeregi OSP. Dzięki temu można uzyskać niezbędną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

Więcej o:
policja wypadek wypadek wola jedlińska osp jedlno drugie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE