Strażacy zmierzyli się w zawodach

Co dwa lata na terenie gminy Wielgomłyny organizowane są zawody sportowo-pożarnicze. Tegoroczne przeprowadzono w niedzielę, 25 czerwca na boisku szkolnym w Wielgomłynach.

W tegorocznych zawodach wzięły udział cztery drużyny ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Wielgomłyny: Myśliwczów, Sokola Góra, Wielgomłyny oraz Zagórze. Sędzią zawodów był oficer Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku – starszy kapitan Karol Bednarski, który nadzorował właściwy przebieg prowadzonych konkurencji.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe polegające na rozwinięciu węży, podłączeniu ich do motopompy, uruchomieniu urządzenia i puszczeniu dwóch strumieni wody. W pierwszej konkurencji zwyciężyła drużyna z Sokolej Góry, na kolejnych miejscach uplasowały się jednostki z: Zagórza, Myśliwczowa i z Wielgomłyn. W ćwiczeniach bojowych znów najlepsza okazała się jednostka sokologórska, kolejne miejsca przypadły drużynom: Zagórze, Wielgomłyny, Myśliwczów. Niestety ta ostatnia w tej konkurencji została zdyskwalifikowana, gdyż nie ukończyła poprawnie zadania.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła OSP Sokola Góra, drugie miejsce zajęło Zagórze, trzecie Wielgomłyny, a czwarte Myśliwczów. Każda z jednostek otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę finansową na zakup sprzętu pożarniczego na kwoty (według kolejności zajmowania miejsc na podium): 500 zł, 400 zł, 300 zł i 200 zł.

Wójt gminy Wielgomłyny Bogdan Witaszczyk oraz komendant Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Wielgomłynach Krzysztof Skraboń pogratulowali druhom sportowej postawy i życzyli powodzenia w dalszej służbie pożarniczej.

Więcej o:
osp zawody strażackie wielgomłyny sokola góra
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE