Radomsko, Łódzkie -2o Niedziela, 16 Grudnia 2018
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Strażacy z Przedborza mają nowy wóz

Alert 112
Tomasz Kolmasiak

Piękny, nowoczesny, czerwony - tak pokrótce można scharakteryzować nowy wóz strażacki, który przyjechał dzisiaj do jednostki OSP w Przedborzu.

Fabrycznie nowy MAN TGM 12.290 z zabudową wykonaną przez kielecką firmę Stolarczyk kosztował 829 tysięcy 635 złotych. Pieniądze na jego zakup udało się pozyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Urzędu Miasta Przedbórz. - Auto pozyska wyposażenie dzięki wsparciu sponsorów i mieszkańców, do których zwróciliśmy się o wsparcie finansowe na ten cel. Korzystając z okazji zwracamy się z prośbą do wszystkich o przekazanie chociażby symbolicznej złotówki na doposażenie pojazdu. Więcej informacji można zdobyć na naszym profilu na Facebooku - wyjaśnia Michał Sujka z OSP w Przedborzu. Potrzebny sprzęt to: aparaty powietrzne, drabiny nasadkowe, spalinowy opryskiwacz, radiotelefony, latarki, tłumice, węże ssawne, węże tłoczne Wu- 75 i 52 oraz inne akcesoria pożarnicze.

- MAN będzie wykorzystywany do udziału w akcjach w trudno dostępnych miejscach oraz lasach - dodaje. Nowy nabytek przedborskich strażaków będzie włączony do podziału bojowego w ciągu dwóch tygodni, bo tyle mniej więcej potrwa doposażenie pojazdu w sprzęt. MAN wchodzi jako dodatkowy pojazd do taboru straży, poza nim jednostka posiada jeszcze Stara 266, dostawczego Lublina oraz starszego MAN-a.

Korzystając z okazji druhowie OSP w Przedborzu składają podziękowanie za dokonane już wpłaty na wyposażenie nowego samochodu.

komentarze