Strażacy z gminy Żytno świętowali w Maluszynie

Strażacy z gminy Żytno świętowali w Maluszynie Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W Maluszynie w gminie Żytno dziękowano strażakom za ich pracę, trud i poświęcenie na rzecz społeczności.

Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Mikołaja BW w Maluszynie. Następnie przemaszerowano na plac obchodów, gdzie nastąpiła inauguracja oficjalnej uroczystości, w której uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu radomszczańskiego: Ewa Gajzler – przewodnicząca Rady Powiatu, Waldemar Zasada - Członek Zarządu Powiatu oraz radni powiatowi - Michał Koski i Mateusz Jędryka. Władze państwowe reprezentowała poseł na Sejm RP Anna Milczanowska. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych z wójtem gminy Żytno Mirosławem Ociepą na czele. 

Dowódcą uroczystości był Janusz Czapla, radny Powiatu Radomszczańskiego, który złożył meldunek o gotowości jednostek do uroczystości z okazji Gminnego Dnia Strażaka Druhowi Jerzemu Braszczyńskiemu – członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Łódzkiego.

Następnie wciągnięto flagę państwową na maszt oraz odśpiewano hymn państwowy. Obchody stały się także okazją do odznaczenia najbardziej oddanym służbie strażakom. 

Członek Zarządu Powiatu przekazał strażakom podziękowania i życzenia starosty Łukasza Więcka. 

- Z okazji Dnia Strażaka w imieniu władz Powiatu Radomszczańskiego składam Wam wyrazy najszczerszego uznania i szacunku za ofiarną służbę. Życzę zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech pełniona służba będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Strażakom w imieniu mieszkańców podziękowała również przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Gajzler. 

- Wasz trud i poświęcenie zasługują na najwyższe uznanie i szacunek. Wasza postawa jest dla nas wszystkich wzorem do naśladowania – mówiła Ewa Gajzler. 

Podczas uroczystości poświęcono samochód pożarniczy dla jednostki OSP w Małej Wsi.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina żytno maluszyn straż pożarna święto straży obchody dzień strażaka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE