Strażacy w gotowości

Strażacy w gotowości

Prognozy są niekorzystne. Do kraju wkracza właśnie orkan Ksawery, który niesie za sobą silny porywisty wiatr. Synoptycy prognozują prędkość wiatru w porywach do 115 km/h, lokalnie do 130 km/h, z kierunków zachodnich. Najgorzej ma być dziś po południu, wieczorem oraz w nocy z 5 na 6 października.

Do nadejścia orkanu przygotowani są strażacy z Komendy Powiatowej w Radomsku. Deklarują pełną gotowość bojową.

- W związku z ostrzeżeniami sprawdzone zostały dyżury domowe funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Poinformowano również  naczelników jednostek OSP, o tym, aby przygotować strażaków do ewentualnych wyjazdów. Dokonano także sprawdzenia sprzętu wykorzystywanego do usuwania ewentualnych skutków, jakie może wywołać prognozowania pogoda – powiedział portalowi Radomsko24.pl, kpt. Artur Bartosik, rzecznik radomszczańskich strażaków.

 Natomiast Miejski Zespół Zarządzani Kryzysowego zaleca przygotować się na możliwe czasowe ograniczenia w dostawach energii elektrycznej, zabezpieczyć mienie, które w wyniku działania żywiołu mogłoby zostać zniszczone, porwane przez wiatr oraz mogłoby stwarzać wtórne niebezpieczeństwo.

- W razie wystąpienia awarii lub zagrożenia prosimy o kontakt z wydziałem Bezpieczeństwa i Porządku Urzędu Miasta Radomska pod numerem alarmowym 44 681 00 00. Pracownicy wydziału pełnić będą stały dyżur zarówno podczas prognozowanego zagrożenia, jak i po jego zakończeniu – mówią urzędnicy z magistratu.

 Wietrzna pogoda utrzymywać się będzie co najmniej do piątku, ale już znacznie słabiej.

Więcej o:
wiatr burza opady pogoda nawałnica
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE