Strażacy kontrolowali obozowiska

 Strażacy kontrolowali obozowiska

Kilka dni temu, Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, zarządził przeprowadzenie kontroli obozowisk w całej Polsce po tym, jak w wyniku nawałnicy zginęły dwie nastoletnie uczestniczki obozu harcerskiego w Suszku w woj. pomorskim. Strażacy kontrolowali już stanicę ZHP Hufca Radomsko w Białym Brzegu. Wcześniej, miejsca pobytu dzieci i młodzieży w powiecie radomszczańskim wizytowali strażacy z komendy w Radomsku.

Straż Pożarna w czasie wakacji kontrolowała kilkakrotnie stanicę harcerską Hufca ZHP Radomsko w Białym Brzegu, również po wydarzeniach w Suszku. Kontrole przebiegły pozytywnie, nie stwierdzono nieprawidłowości. Ostatnia wizyta strażaków, przedstawicieli Starostwa Powiatowego Włoszczowa i Urzędu Gminy w Kluczewsku, odbyła się na stanicy 13 sierpnia.

Strażacy z PSP Radomsko, cyklicznie kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Jednym z wymogów stawianym organizatorom takiego wypoczynku jest uzyskanie opinii właściwego miejscowo Komendanta Powiatowego PSP. Wynika to z ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty. Zgodnie z tymi wytycznymi strażacy z Radomska na terenie powiatu przeprowadzili kontrolę miejsc, gdzie wypoczywają dzieci i młodzież.

- W tym roku skontrolowane zostały dwa miejsca takiego wypoczynku. Lokal przeznaczony na prowadzenie półkolonii dla dzieci w Radomsku oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk. Obydwa obiekty uzyskały pozytywną opinię, która jest ważna 3 lata. W latach poprzednich kontrolowano również inne obiekty, jak np. Osada Malutkie, Centrum Japońskich Sztuk Walki DOJO Stara Wieś czy Bursa szkolna w Przedborzu. W miejscach tych prowadzone są również pogadanki dla dzieci i młodzieży. W te wakacje przeprowadzono dwie, a kolejne dwie są zaplanowane w ośrodku Góra Kamieńsk i Przedborzu – mówi portalowi Radomsko24.pl, kpt. Artur Bartosik ze straży pożarnej w Radomsku.

Do 20 sierpnia, na obozie pod namiotami w Szklanej Hucie, przebywają druhny i druhowie z XIII Czarnego Szczepu z Radomska. Według zapewnień phm. Karoliny Liczberskiej, Szefowej Biura Hufca ZHP Radomsko, harcerze czują się bezpiecznie, a kadra obozu posiada wiedzę jak się zachować w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych i gdzie się ewakuować. Obozowisko szczepu przeszło także pozytywnie wszystkie niezbędne kontrole.

O tym, że harcerze z XIII szczepu są bezpieczni, poinformowali w jednym ze wpisów na Facebooku.

Więcej o:
straż kontrole straż straż radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE