Strażacy ćwiczyli akcję ratowniczą w DPS w Radziechowicach Drugich

Strażacy ćwiczyli akcję ratowniczą w DPS w Radziechowicach Drugich Fot. OSP Radziechowice Drugie/ PSP Radomsko

Przez dwa dni 24 i 25 marca, na terenie Domu Opieki Społecznej w Radziechowicach Drugich, odbywały się ćwiczenia strażaków PSP Radomsko i OSP Radziechowice Drugie oraz OSP Jedlno II.

Jak informuje naszą redakcję, st. kpt. Artur Bartosik ze straży w Radomsku, celem ćwiczeń było wyrobienie odpowiednich nawyków i zasad postępowania w przypadku powstania pożaru w pomieszczeniach zamkniętych oraz ograniczania możliwości rozprzestrzeniania się dymu z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu strażaków.

- Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną, ćwiczenia odbyły się w ograniczonej formie i z zachowaniem zasad wynikających z reżimu sanitarnego - założono, że doszło do pożaru kotłowni, zlokalizowanej w jednym z pomieszczeń budynku gospodarczego, w którym nie przebywają pensjonariusze – dodaje strażak.

Ćwiczenia to również możliwość sprawdzenia przygotowania obiektu i przyległego terenu do prowadzenia działań przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.

Udział w ćwiczeniach brały zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Radomsku oraz strażacy ochotnicy z OSP KSRG Radziechowice Drugie oraz OSP Jedlno II. 

Więcej o:
osp jedlno drugie straż jedlno drugie ćwiczenia dps radziechowice straż radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE