Radomsko, Łódzkie 17.0o Czwartek, 22 Sierpnia 2019

Straż Rybacka czuwa

Powiat
Tomasz Kolmasiak

Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej w terenu Powiatu Radomszczańskiego podsumowali 2018 rok i zaplanowali swe działania na kolejne miesiące.

Narada odbyła się we wtorek, 5 lutego w Starostwie Powiatowym w Radomsku, w imieniu Zarządu Powiatu uczestniczyli w niej: Członek Zarządu Powiatu Fabian Zagórowicz oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Renata Toczyńska. Strażnicy przeszli także szkolenie w zakresie zmian w obowiązujących przepisach.

Społeczna Straż Rybacka przy Polskim Związku Wędkarskim działająca na terenie naszego powiatu utworzona została na mocy uchwały Rady Powiatu Radomszczańskiego. Społeczni strażnicy współpracują z Państwową Strażą Rybacką w zakresie zapobiegania i zwalczania nielegalnych połowów ryb w powierzchniowych wodach śródlądowych oraz zwalczania obrotu nielegalnie pozyskanymi rybami.

Wspólnie z PSR oraz policją mogą przeprowadzać kontrole prawidłowości dokonywanych połowów oraz dokumentów uprawniających do połowu ryb. W ubiegłym roku podczas 73 inspekcji prowadzonych na terenie większości zbiorników wodnych, skontrolowano 405 wędkarzy.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

komentarze