Stoliki i ławy kawowe - jak wybrać modny i designerski stolik kawowy okrągły?

Stoliki i ławy kawowe - jak wybrać modny i designerski stolik kawowy okrągły?

Stolik kawowy to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia salonu, tarasu lub ogrodu. Zobacz, jakie stoliki kawowe są teraz modne i jak wybrać designerski stolik do różnego typu wnętrz.

Stolik kawowy – czyli jaki

Czym jest stolik kawowy? W istocie rzeczy tym, co sugeruje jego nazwa – niskim stolikiem, przy którym podaje się kawę. Jednak nie ograniczajmy się do samej kawy. To po prostu niewysoki stolik, często o oryginalnym kształcie, przy którym przyjmiemy gości na popołudniowy podwieczorek. To, czy podamy kawę, herbatę, sok czy też lody lub słodki deser, nie ma żadnego znaczenia. Utarło się takie stoliki nazywać kawowymi, a nie np. deserowymi.

Stoliki kawowe drewniane

Stoliki kawowe z naturalnego drewna przeżywają prawdziwy renesans. To jeden z najbardziej ekologicznych i najczęściej poszukiwanych materiałów. Takie stoliki sprawdzą się we wnętrzach inspirowanych stylem rustykalnym, prowansalskim, skandynawskim czy Hampton. Nowoczesna odmiana tych stylów sugerujących nawiązanie do tradycji i natury upatrzyła sobie stoliki o dość prostym wyglądzie i ozdobnym minimalizmie. Nie znajdziemy tu oryginalnych kształtów odbiegających od kwadratu, prostokąta lub koła. To propozycja dla ludzi ceniących sobie harmonię i symetrię w urządzaniu wnętrz.

Drewniane stoliki najczęściej są malowane na biały kolor lub tylko lakierowane, tak by uwypuklić drewniane słoje i sęki.

Stoliki kawowe do wnętrz nowoczesnych

Nowoczesne wnętrza to dziś niekoniecznie połączenie metalu i szkła, chociaż takie zestawienia nadal są często wykorzystywane w aranżacji pomieszczeń. Coraz częściej jednak mamy do czynienia z łączeniem metalu z drewnem lub szkła z drewnem. Celuje w tym między innymi marka Richmond, która za cel stawia sobie dostarczanie klientom mebli wygodnych, praktycznych i bardzo stylowych.

Nowoczesność to minimalizm – dekoracją ma być unikatowa forma stolika, nie dodatki typu żłobienia lub rzeźbienia. W przypadku stolików ze szklanym blatem, dodatkowym efektem dekoracyjnym jest ich lśnienie.

Designerskie stoliki kawowe

Nie tylko okrągłe i kwadratowe. Marka Eichholtz udowodniła, że stolik kawowy może przybrać praktycznie dowolną formę i przypominać np. plaster miodu dzięki czterem połączonym sześcianom. Taki zabieg ma na celu podkreślenie indywidualnego stylu i wysublimowanego gustu. Inną ciekawą propozycją tej marki, w pełni zasługującą na miano designerskiej, jest niski stolik z drewnianym blatem, do złudzenia przypominającym surowy, nieobrobiony fragment drzewa z oryginalnym usłojeniem. Taki stolik można kupić w sklepie stoliki kawowe – myhoneyhome.pl.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE