Stłuczki na drogach Radomska

Wybierając się w dłuższą podróż zwłaszcza poza granice województwa warto sprawdzić czy drogi są przejezdne, a w przypadku wyjazdu w góry zaopatrzyć się w saperkę i łańcuchy.   Groźnie wyglądając...

Wybierając się w dłuższą podróż zwłaszcza poza granice województwa warto sprawdzić czy drogi są przejezdne, a w przypadku wyjazdu w góry zaopatrzyć się w saperkę i łańcuchy.

 

Groźnie wyglądające stłuczki. 20 grudnia na ulicy Brzeźnickiej w Radomsku kierujący samochodem marki Mercedes Benz nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim autobusu i uderzył w tył pojazdu a następnie w nadjeżdżającego mercedesa sprintera. Mimo, że uszkodzenia przy mercedesach są rozległe żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła obrażeń ciała. Jak ustalili policjanci w autobusie jechało sześć osób, oprócz kierowcy. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowców- każdy z nich miał wynik – 0,00mg/l. Na sprawcę tego zdarzenia, 41 -letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego został nałożony mandat karny. Z kolei około godziny 8.00 w miejscowości Strzelce Małe kierujący fordem transitem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, wjechał do rowu i przewrócił się na bok. 35  -letni kierowca, mieszkaniec powiatu staszowskiego przewoził w samochodzie 7 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało, żadna z osób nie żądała pomocy medycznej. Kierowca forda był trzeźwy. Policjanci nałożyli na niego mandat karny. Policjanci nieustannie apelują do kierujących pojazdami o zdrowy rozsądek podczas jazdy. Niestety statystyki policyjne pokazują, jak wiele zdarzeń jest spowodowanych z winy kierowcy. Najechanie na tył jadącego przed nami pojazdu, wykonywanie nagłych ruchów kierownicą, rozmowa przez telefon w czasie jazdy, gwałtowne naciskanie na pedał hamulca, niedostosowanie prędkości do panujących warunków – to tylko niektóre zachowania przyczyniające się często do tragicznie kończących się zdarzeń drogowych.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE