Sterowanie przez WiFi domem to nie tylko oszczędności energii, ale także komfort i oszczędność czasu

Sterowanie przez WiFi domem to nie tylko oszczędności energii, ale także komfort i oszczędność czasu

Świat nowoczesnych technologii na stałe wkroczył do naszych domów. Zarządzanie urządzeniami elektronicznymi daje nam wiele nowych możliwości. Jest sposobem na oszczędność czasu, energii elektrycznej i zapewnienie komfortu.

Inteligentny dom w smartfonie

Technologia Exta Free oferowana przez firmę Zamel.com to sterowanie bezprzewodowe przy pomocy nadajników radiowych oraz smartfona lub tabletu. Jest to innowacyjna technologia dostępna na każdą kieszeń. Radiowe nadajniki umożliwiają sterowanie z każdego miejsca. W połączeniu z jednostką centralną technologia pozwala na zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami, a także innymi urządzeniami elektronicznymi. System nie wymaga połączeń kablowych, dzięki czemu łatwo go zainstalować. Jest prosty w konfiguracji i obsłudze. Nie wymaga rozprowadzania przewodów po całym budynku. Jego instalacja jest szybka, dzięki czemu w krótkim czasie możemy cieszyć się funkcjonalnością, która znacznie poprawia komfort obsługi urządzeń domowych i oszczędza nasz czas.

Możliwości sterowania przez Wi-Fi

Exta Free umożliwia sterowanie oświetleniem nie tylko tradycyjnym, ale także LED. Użytkownik może zaprogramować czas włączania i wyłączania oświetlenia oraz regulację natężenia światła. Może tworzyć własne, indywidualne sceny świetlne. Funkcje czasowe dają mu możliwość sterowania roletami okiennymi, bramami i oknami według zaprogramowanego harmonogramu. Dzięki specjalnym czujnikom i wizualizacji można ocenić warunki w pomieszczeniach i skorygować panująca tam temperaturę. Czujniki ruchu lub kontaktronowe umożliwiają kontrolę nad zamykaniem okien i drzwi budynku. W każdej chwili można sprawdzić, czy nie zapomnieliśmy zamknąć okna. Jeżeli w pomieszczeniu dojdzie do zalania, a czujnik wykryje wodę, automatycznie powiadomi nas o tym fakcie przy pomocy smartfona.

Korzyści płynące z zarządzaniem domu przez Wi-Fi

Inteligentny dom to ogromne wsparcie działań użytkownika i oszczędność czasu. Nie ma konieczności zamykania każdej rolety oddzielnie, czy wyłączania oświetlenia w każdym pokoju. Nie musimy biegać po mieszkaniu, by sprawdzać stan urządzeń. Sterowanie oświetleniem pozwala zoptymalizować wydatki na energię elektryczną. Z dowolnego miejsca wyłączymy oświetlenie czy zmniejszymy jego natężenie. Nawet przebywając w pracy, możemy wyłączyć urządzenie, czy lampę, o których zapomnieliśmy. Zaprogramowane oświetlenie zewnętrzne i zdalne sterowanie bramą zwiększą komfort i bezpieczeństwo powrotu do domu. Wyjazd na wakacje nie będzie wiązał się z obawą przed włamaniem. Nawet z innej części globu będziemy mogli sterować domem tak, by sprawiał wrażenie obecności mieszkańców. Sterowanie ogrzewaniem zmniejszy rachunki, gdyż pomieszczenia nie będą nagrzewane bez potrzeby. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule: Polacy z apetytem na inteligentne domy. Czy wiedzą, ile to kosztuje?

Sterowanie domem przy pomocy Wi-Fi to komfort i ułatwienie w codziennym życiu. Nowoczesne systemy zarządzania zwiększają efektywność wykorzystania energii i obniżają rachunki za energię elektryczną.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE