Sterowanie numeryczne CNC

Sterowanie numeryczne CNC

Przez długi czas w branży produkcyjnej ludzie wierzyli, że poleganie wyłącznie na mięśniach ludzkiego ciała nie przynosi długoterminowych korzyści i nie można nie skorzystać z zalet opracowanych technologii, takich jak CNC. Wydaje się jednak, że nie do końca rozumiemy, jak działają frezarki lub tokarki CNC. Dziś przybliżymy te kwestie.

Oprogramowanie

Od samego początku dobrze rozumieć takie kwestie jak sterowanie CNC. Nietrudno zgadnąć, że ten problem jest tak zawiły, że codzienne radzenie sobie z nim nie obejdzie się bez specjalistycznego szkolenia, przygotowującego pracownika do bezpiecznej pracy. Większość maszyn działa na zamkniętym układzie współrzędnych opartym na automatycznej regulacji programu. Dlatego każda maszyna obsługiwana z tą technologią będzie wyjątkowo precyzyjna, a my będziemy w stanie skorygować wszystkie szczegóły pracy i zmniejszyć ryzyko błędów prawie do zera!

Programowanie

Metody programowania obrabiarek CNC produkowanych przez Fanuc i inne przedsiębiorstwa tego typu są bardzo podobne. W rzeczywistości, aby normalnie pracować, wszystkie wymagają od nas wprowadzenia poleceń systemowych w postaci najczęściej używanych kodów alfanumerycznych. Co ciekawe, stosunkowo niedawno trzeba było robić to całkowicie ręcznie, a mianowicie: byliśmy zmuszeni wpisać go w formie każdego wiersza kodu. Teraz szczęśliwie istnieją programy do wprowadzania przygotowanych wcześniej komend. Wracając do kwestii kodu, jest on oparty na różnych elementach fizycznych przedmiotu, takich jak dokładny rozmiar, pożądany kształt, gęstość lub szorstkość. Po zakończeniu pracy maszyna zamieni nasze polecenia w impulsy elektryczne i może rozpocząć część procesu produkcyjnego.

Wykorzystywanie

Sterowanie numeryczne CNC wykorzystywane jest w przypadku różnych branż produkcyjnych. Świadczy o tym jego obecność w branży motoryzacyjnej, gastronomicznej, elektronicznej itd. Innymi słowy, wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja. Nie mniej istotne jest również to, że powstające w ten sposób wytwory, również masowo nie różnią się między sobą parametrami i wykonaniem.

Podsumowanie

Codziennie można zobaczyć wyniki doskonałej pracy wykonanej przez obrabiarki i tokarki CNC. Będziecie zaskoczeni, że tak często macie do czynienia z wynikami ich pracy! Dzięki nim możemy uzyskać analogiczne względem siebie wyroby, w żadnym razie niepozbawione jakości. Dlatego osoby zajmujące się produkcją, powinny czym prędzej zainteresować się sterowaniem numerycznym.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE