Staż uczniów z elektryka z Alpami w tle

Staż uczniów z elektryka z Alpami w tle Fot. arch. szkoły

W Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku rozpoczął się kolejny wyjazd w ramach programu Erasmus+. Dwudziestu czterech uczniów z profilu technik-elektronik będzie rozwijać swoje umiejętności na tle najwyższego łańcucha górskiego w Europie.

ZSE-E w Radomsku to renomowane technikum w powiecie radomszczańskim, które od lat uczestniczy w licznych przedsięwzięciach o wymiarze europejskim. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszy się program UE Erasmus+. Skierowany jest on do najzdolniejszych uczniów społeczności Elektryka. Podczas dwutygodniowego wyjazdu mają oni szansę poszerzyć swoje horyzonty w niemieckich firmach i instytucjach.

22 maja ruszyła kolejna edycja projektu, która zabrała do położonego na tle Alp Friedrichshafen dwudziestu czterech uczniów z profilu technik-elektronik. Przed wyjazdem brali oni udział w specjalnych zajęciach przygotowawczych, gdzie uczyli się niemieckich słów i zwrotów związanych z elektroniką, a także dowiedzieli się wiele o niemieckiej kulturze i realiach życia. O dobre przygotowanie uczniów zadbali opiekunowie programu Erasmus+ w Elektryku.

Na miejscu dla uczestników zaplanowano szereg wykładów i zadań praktycznych między innymi z robotyki, lutowania i montażu komponentów elektronicznych oraz programowania. Nie zabraknie również czasu na relaks, wszak nie samą nauką człowiek żyje. Wolny czas grupa spędzi na zwiedzaniu okolic jeziora Bodeńskiego oraz Stuttgartu. W planach jest również całodniowy wyjazd do Szwajcarii.

- Chciałam po prostu zdobyć nowe kwalifikacje, dowiedzieć się jak to jest pracować z robotami i zapoznać się z pracą w innym języku - mówi uczestniczka projektu.

- Ja chciałem zobaczyć jak wygląda życie w innym kraju i bardziej poznać język, którego się uczę w szkole - dodaje jej kolega.

Obecnie grupa po wprowadzeniu teoretycznym zaczęła realizować pierwszą część projektu skupiającą się na robotyce. Dla każdego z uczestników będą to niezwykłe dwa tygodnie, które pozostawią nie tylko wiele wspomnień i wrażeń, ale też nauczą wiele nowego. Całość projektu jest finansowana z programu Erasmus+.

Więcej o:
zse-e radomsko elektryk radomsko zse-e staż staż zse-e elektryk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE