Stary basen w Radomsku zmieni się w salę sportów walki?

Stary basen w Radomsku zmieni się w salę sportów walki?

Złożony przez radnego Rady Miasta w Radomsku Radosława Rączkowskiego wniosek, by po oddaniu do użytku nowego basenu, stary obiekt pozostał i był wykorzystywany np. przez szkoły i szkółki pływackie, nie zyskał aprobaty władz miasta. Prezydent ma inne plany dotyczące tego obiektu.

W odpowiedzi, jaką otrzymał radny Radosław Rączkowski czytamy, że stary basen wymaga przeprowadzenia generalnego i kosztownego remontu.

- W sytuacji, gdy oddany zostanie nowoczesny kompleks basenowy przy ul. św. Jadwigi Królowej 20, działanie to byłoby bezzasadne – czytamy w piśmie podpisanym przez wiceprezydent Małgorzatę Kańską-Kipigroch.

Radny chciał, by w sprawie przyszłosci starej pływalni zostały przeprowadzone konsultacje społeczne. Jak się jednak okazuje, powstała już koncepcja, by starą pływalnię przekształcić w salę sportów walki.

- Propozycja była konsultowana z Miejską Radą Sportu oraz klubami sportowymi działającymi w Radomsku. Miejska Rada Sportu w dniu 1 października 2020 roku podjęła w tej sprawie stosowną uchwałę – czytamy w piśmie.

Obecnie zbierane są opinie ekspertów na temat technicznych możliwości przekształcenia obiektu.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko basen radomsko pływalnia sporty walki
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE