Stary basen w Radomsku będzie funkcjonował jeszcze przez rok? A może dłużej...

Stary basen w Radomsku będzie funkcjonował jeszcze przez rok? A może dłużej... Fot. W. Bojdo, UM Radomsko

W środę 28 kwietnia odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego w trybie zdalnym. Dyskutowano m.in. o przyszłości basenu przy ul. Leszka Czarnego w Radomsku.

Jak poinformował prezydent, Jarosław Ferenc, odbiory inwestycji zbliżają się ku końcowi, natomiast jest jeszcze kilka spraw, które budzą wątpliwości, jak chociażby niedostosowane do norm wysokości schodów w jednej z klatek schodowych, niewymienione zabawki na wodnym placu zabaw czy brak nowej zjeżdżalni zewnętrznej. Dalsze postępowanie miasta w sprawie nowego obiektu będzie zależało od działań wykonawcy.

Prezydent poinformował, że co najmniej przez kilka miesięcy lub rok, po uruchomieniu nowego basenu, będą w Radomsku równocześnie działały dwa - stary i nowy. Po tym czasie okaże się, czy funkcjonowanie dwóch obiektów jest zasadne.

Radni zapoznali się z analizą dotyczącą zasadności przystąpienia do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla fragmentu miasta w rejonie ul. Staszica, Bugaj, Szkolnej, Narutowicza, Żwirki i rzeki Radomki. Uznali, że przystąpienie do prac nad planem w tym rejonie jest zasadne. Wyrazili również pozytywną opinię na temat dopuszczenia kontynuacji prac nad częścią MPZP fragmentu miasta w rejonie ul. Brzeźnickiej, al. Jana Pawła II, Kościuszki, Metalurgii do terenów PKP w kontekście możliwości pozyskania dofinansowania na remont kamienicy przy ul. Kościuszki 7.

Radni dyskutowali także na temat procesu projektowania zachodniej obwodnicy miasta Radomska. Wszyscy rozmówcy byli zgodni, że procedura trwa zdecydowanie za długo. Radni uznali więc za zasadne wystosowanie petycji do Prezesa Rady Ministrów w celu zwrócenia jego uwagi na przedłużające się postępowanie w tej sprawie.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko komisja rozwoju miasta rada miasta w radomsku stary basen radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE