Startuje Trail Kamieńsk

Fot. Irek Staszczyk/ Starostwo Powiatowe w Radomsku

Na Górze Kamieńskiej rozpoczyna się bieg Trail Kamieńsk. Do zawodów zgłosiło się kilkuset zawodników, którzy startują na jednym z dwóch dystansów: 6 km i 30 km.

 

Trail Kamieńsk od samego początku zgodnie z założeniami organizatorów miał być swojego rodzaju łącznikiem między biegami ulicznymi, a tymi rozgrywanymi w górach. Dlatego m.in. w tym sezonie na stronie zawodów można znaleźć porady doświadczonych „ultrasów”, którzy dzielą się swoim doświadczeniem w tego typu zawodach.

W programie imprezy znajdują się dwa dystanse: 6 km i 30 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 240 m i +/- 610 m,  które jednym dają możliwość spróbowania biegów górskich, a dla drugich są możliwością sprawdzenia swojej formy przed nadchodzącym sezonem.

Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk oraz Starostwo Powiatowe w Radomsku.

Wicestarosta Małgorzata Lewandowska gratulowała zawodnikom wytrwałości i woli walki, a organizatorom – świetnego przygotowania zawodów i dużego wkładu pracy w popularyzacje biegania, jako formy aktywnego spędzania czasu.

Oto zwycięzcy:

Kat. 30 km.

Mężczyźni: 1. m. – Maurycy Oleksiewicz z Łodzi (02:22:34), 2. m. - Piotr Jasiński z Bełchatowa (02:23:37), 3. M. – Mateusz Ogłoza z Łodzi (02:31:40)

Kobiety: 1. m. – Agata Matejczuk z Parzęczewa, 2. m. – Kasia Wolska z Łodzi, Marta Bukowska z Łodzi.

Wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Bożena Sewerynek wręczyły także nagrody najszybszym biegaczom z powiatu radomszczańskiego. Był to Karol Warzocha (6 miejsce w klasyfikacji ogólnej z czasem 2:42:20) z Wierzbicy w gm. Ładzice oraz Monika Stolarska (3:33:18) z Radomska.

Wszystkie wyniki biegu dostępne są W TYM MIEJSCU

Reportaż z biegu Trail Kamieńsk, w czwartek 9 lutego 2023 r. o godz. 11.00 na portalu Radomsko24.pl.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
góra kamieńska bieg trail kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE