Start zawodniczek z Athletics Team Radomsko w Halowych Mistrzostwach Polski

Start zawodniczek z Athletics Team Radomsko w Halowych Mistrzostwach Polski Fot. arch. klubu

Karolina Gąsiorowska, Aleksandra Szwedzik i Milena Wyczółkowska z klubu Athletics Team Radomsko wystartowały w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 we Wrocławiu.

W drugim dniu mistrzostw (10 lutego) na bieżni Ślęza Arena Wrocław startowały Karolina Gąsiorowska i Aleksandra Szwedzik.

Karolina Gąsiorowska w eliminacjach w biegu na 60 metrów zajęła 9. miejsce. Z czasem 8.01 znalazła się w finale B. Tam zajęła 2. miejsce z rezultatem 8.00. Wcześniej Karolina Gąsiorowska startowała w Mistrzostwach Polski po okiem trenerów ze Strzałkowa. Jednak nigdy nie była tak wysoko w zawodach tej rangi.

Na 200 metrów wystartowała Aleksandra Szwedzik. W biegu ustanowiła rekord życiowy - 26.62. Niestety nie dało to awansu finału.

- Musimy tu usprawiedliwić Olę, która niestety była chora od poniedziałku i nie była w stu procentowej dyspozycji - mówi Mariusz Paś, trener zawodniczek.

- Zawodniczki są wychowankami trenera Daniela Wróblewskiego. Bez współpracy z klubem LUKS Strzałków nie byłoby nas tu gdzie teraz jesteśmy. Jak to powiedział podczas mistrzostw jeden z cenionych trenerów w Polsce lekka atletyka w Radomsku się odradza - zaznacza.

W ostatnim dniu mistrzostw (11 lutego) wystartowała Milena Wyczółkowska na najdłuższym dystansie dla juniorek młodszych 2 000 metrów. Milena zaczęła bardzo odważnie i szybciej niż w założeniach. Wytrzymała tempo i poprawiła rekord życiowy o 49 sekund. Od dzisiaj wynosi 7.09,76.

- Nie spodziewaliśmy się, że pomimo choroby Milena pobiegnie tak dobrze. Napawa nas to optymizmem przed sezonem letnim - podkreśla trener.

- Dziewczyny zakończyły mistrzostwa. Teraz odpoczynek, a następnie zaczynamy przygotowania do sezonu letniego. Czeka nas dużo pracy musimy nadrobić pewne zaległości treningowe - dodaje na koniec.

Więcej o:
athletics team radomsko zawody mistrzostwa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE