Starosta prosi proboszczów o dezynfekowanie kościołów

Starosta prosi proboszczów o dezynfekowanie kościołów Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Starosta Beata Pokora apeluje o dezynfekowanie kościołów oraz zachowanie zaleceń sanitarnych w kościołach i obiektach kultu religijnego. Skierowała list do dziekanów i proboszczów z terenu powiatu radomszczańskiego.

W liście starosta przypomina, że ze względu na epidemię w czasie trwania nabożeństw w budynkach kościołów może znajdować się 1 osoba na 15 m² (oprócz osób sprawujących kult religijny), za wyjątkiem takich budynków, których powierzchnia wynosi mniej niż 75 m² - wówczas dopuszcza się przebywanie 5 uczestników.

- Dlatego, mając na uwadze ochronę zdrowia wiernych, a zwłaszcza osób starszych, które są najsłabszym ogniwem społeczeństwa zagrożonego skutkami epidemii, zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań profilaktycznych w zakresie systematycznej dezynfekcji takich elementów jak: ławki, klamki oraz inne uchwyty po każdym nabożeństwie w budynkach kościołów. Działania te niewątpliwie przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa wiernych, a tym samym zminimalizują rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Jestem przekonana, iż poprzez wspólną realizację zaleceń sanitarnych wspomożemy szybsze zwalczenie tej niespotykanej dotąd sytuacji, jaką jest stan epidemii – czytamy w liście.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus dezynfekcja kościołów apel starosta powiatu radomszczańskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE