Starosta Beata Pokora: Stoimy w obliczu czwartej fali pandemii koronawirusa

Starosta Beata Pokora: Stoimy w obliczu czwartej fali pandemii koronawirusa Fot. arch. redakcji

Starosta powiatu radomszczańskiego Beata Pokora zaapelowała do mieszkańców o zachowywanie zasad reżimu sanitarnego. Zachęca również do szczepień.

Publikujemy treść apelu starosty Beaty Pokory.

Stoimy w obliczu czwartej fali pandemii koronawirusa. Codziennie niepokojąco zwiększa się liczna osób zarażonych, a w szpitalach, także w naszym radomszczańskim, na COVID-19 codziennie umierają kolejni pacjenci.

W wydzielonych zakaźnych oddziałach szpitalnych nie ma już wolnych łóżek. Musimy się spodziewać, że zapadną decyzję o przekształceniu w covidowe – następnych szpitalnych oddziałów. A przecież to oznacza ograniczenie możliwości leczenia innych ciężko chorych osób, dla których może zabraknąć miejsc w lecznicy.

Dlatego zachęcam wszystkich mieszkańców naszego powiatu, by zachowywali rozsądek oraz zasady higieny, a także aby stosowali się do zaleceń służb sanitarnych i medycznych. Pamiętajcie Państwo o konieczności noszenia masek, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego.

Unikajcie większych skupisk i w miarę możliwości – ograniczajcie do minimum wizyty w sklepach i urzędach. Pamiętajcie, że wiele spraw – także w Starostwie Powiatowym - można załatwić przez telefon lub za pomocą internetu i tradycyjnej poczty. Ponadto - dzięki zmianom przepisów, wiele terminów załatwiania spraw, w tym także tych dotyczących rejestracji pojazdów wydłużonych zostało z 30 do 60 dni.

A osoby, które dotąd nie skorzystały z możliwości szczepień, proszę by raz jeszcze rozważyły konieczność przyjęcia szczepionki. Im więcej szczepień, tym mniej ciężkich przypadków COVID-19, mniej śmierci i szybszy powrót do normalności.

Beata Pokora

Starosta Powiatu Radomszczańskiego 

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański apel beata pokora koronawirus pandemia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE