Starosta Beata Pokora odpowiada powiatowym radnym PiS

Starosta Beata Pokora odpowiada powiatowym radnym PiS Fot. B. Januszewska

Politycznych oświadczeń ciąg dalszy.

Dziś przed południem (11 lutego), na naszych łamach informowaliśmy o konferencji prasowej powiatowych radnych Prawa i Sprawiedliwości. Postulowali na niej, aby Beata Pokora zrezygnowała z stanowiska starosty radomszczańskiego. Więcej o tym TUTAJ.

Kilka godzin później, do naszej redakcji napłynęło oświadczenie starosty Beaty Pokory. Poniżej jego pełna treść.

Oświadczenie

Odnosząc się do konferencji zwołanej przez radnych powiatowych PiS i doceniając ich zainteresowanie objęciem przeze mnie funkcji członka Rady Nadzorczej MPK w Radomsku pragnę podkreślić, iż objęcie przeze mnie wskazanej wyżej funkcji było zgodne z obowiązującymi przepisami.

W chwili obecnej dopiero rozpoczynam pracę w Radzie Nadzorczej MPK, przedwczesna więc wydaje się ocena ewentualnych zagrożeń związanych z pełnieniem tej funkcji. Zapewniam, że gdyby w przyszłości okazało się, że praca w radzie nadzorczej koliduje z moimi obowiązkami, powoduje konflikt lub może wiązać się z jakimikolwiek szkodami dla mieszkańców powiatu to z pewnością sama z niej zrezygnuję. Dołożę wszelkich starań, aby obowiązki wynikające z bycia członkiem Rady Nadzorczej MPK nie kolidowały z pracą w Zarządzie Powiatu Radomszczańskiego, będę je wykonywała poza godzinami pracy w starostwie, ewentualnie – będę wtedy wykorzystywała urlop wypoczynkowy.

Beata Pokora, Starosta Radomszczański

Więcej o:
starosta beata pokora rada powiatu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE