Radomsko, Łódzkie 20.4o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Starosta Beata Pokora odpowiada powiatowym radnym PiS

Miasto
Jacek Paszewski

Politycznych oświadczeń ciąg dalszy.

Dziś przed południem (11 lutego), na naszych łamach informowaliśmy o konferencji prasowej powiatowych radnych Prawa i Sprawiedliwości. Postulowali na niej, aby Beata Pokora zrezygnowała z stanowiska starosty radomszczańskiego. Więcej o tym TUTAJ.

Kilka godzin później, do naszej redakcji napłynęło oświadczenie starosty Beaty Pokory. Poniżej jego pełna treść.

Oświadczenie

Odnosząc się do konferencji zwołanej przez radnych powiatowych PiS i doceniając ich zainteresowanie objęciem przeze mnie funkcji członka Rady Nadzorczej MPK w Radomsku pragnę podkreślić, iż objęcie przeze mnie wskazanej wyżej funkcji było zgodne z obowiązującymi przepisami.

W chwili obecnej dopiero rozpoczynam pracę w Radzie Nadzorczej MPK, przedwczesna więc wydaje się ocena ewentualnych zagrożeń związanych z pełnieniem tej funkcji. Zapewniam, że gdyby w przyszłości okazało się, że praca w radzie nadzorczej koliduje z moimi obowiązkami, powoduje konflikt lub może wiązać się z jakimikolwiek szkodami dla mieszkańców powiatu to z pewnością sama z niej zrezygnuję. Dołożę wszelkich starań, aby obowiązki wynikające z bycia członkiem Rady Nadzorczej MPK nie kolidowały z pracą w Zarządzie Powiatu Radomszczańskiego, będę je wykonywała poza godzinami pracy w starostwie, ewentualnie – będę wtedy wykorzystywała urlop wypoczynkowy.

Beata Pokora, Starosta Radomszczański

komentarze