Radni powiatowi PiS żądają rezygnacji starosty Beaty Pokory

Radni powiatowi PiS żądają rezygnacji starosty Beaty Pokory Fot. B. Januszewska

Beata Pokora powinna zrezygnować z stanowiska starosty radomszczańskiego - takie słowa padły dzisiaj (11 lutego) w czasie konferencji radnych powiatowych Prawa i Sprawiedliwości w Radomsku.

29 stycznia starosta powiatu radomszczańskiego Beata Pokora, została powołana na członka rady nadzorczej spółki MPK Radomsko. Taki obrót spraw, nie spodobał się radnym Prawa i Sprawiedliwości, którzy wydali oświadczenie w tej sprawie, żądając rezygnacji Beaty Pokory z funkcji starosty lub członka rady nadzorczej MPK.

Radni Powiatowi Prawa i Sprawiedliwości z ogromnym niepokojem oceniają decyzję starosty powiatu radomszczańskiego Beaty Pokory o przyjęciu od prezydenta Jarosława Ferenca, nominacji na członka Rady Nadzorczej MPK w Radomsku.
Starosta Beata Pokora została wybrana, aby reprezentować powiat radomszczański, powinna więc być równorzędnym partnerem dla prezydenta miasta Radomska. W sytuacji, w której jej dochody finansowe zależą od prezydenta, stała się osobą zależną i całkowicie podporządkowaną Jarosławowi Ferencowi.
Powiat radomszczański i miasto Radomsko są odrębnymi jednostkami samorządowymi. Mogą mieć zdecydowanie różniące się interesy i cele.
W sytuacji konfliktu, sporu pomiędzy powiatem radomszczańskim a miastem Radomsko, istnieje uzasadnione podejrzenie, że starosta Beata Pokora nie będzie w stanie w sposób maksymalnie obiektywny, zaangażowany reprezentować interesu powiatu radomszczańskiego.
Polityk powinien podejmować działania na rzecz dobra wspólnego. Prywatna decyzja starosty Beaty Pokory, o przyjęciu płatnego stanowiska od prezydenta J. Ferenca, jest bez wątpienia korzystna dla jej dobra osobistego, stanowi natomiast ewidentne zagrożenie dla dobra wspólnego mieszkańców powiatu radomszczańskiego.
Jako radni rozumiemy, że starosta Beata Pokora uważa, że zarabia zbyt mało, dlatego przyjęła nominację prezydenta J. Ferenca.
Starosta Beata Pokora pokazała, że liczy się dla niej tylko władza, sprawowana dla realizacji swoich prywatnych interesów.
Jako radni Prawa i Sprawiedliwości, mając na względzie realne zagrożenie dla interesów mieszkańców powiatu radomszczańskiego, wzywamy starostę Beatę Pokorę do rezygnacji ze stanowiska starosty powiatu radomszczańskiego lub do rezygnacji z podporządkowania prezydentowi Jarosławowi Ferencowi.

w imieniu radnych powiatowych Prawa i Sprawiedliwości
przewodniczący klubu Szymon Zyberyng

Więcej o:
starosta beata pokora rada powiatu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE