Starosta apeluje: Grozi nam susza. Musimy oszczędzać wodę!

Starosta apeluje: Grozi nam susza. Musimy oszczędzać wodę!

Zapowiada się rok, w którym susza może dać znać o sobie na terenie powiatu radomszczańskiego – ostrzega starosta Beata Pokora, która jednocześnie apeluje o racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi.

Starosta Powiatu Radomszczańskiego, Beata Pokora wystosowała do władz samorządów na trenie powiatu apel o racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi.

- W związku z niskim stanem wód oraz zapowiedziami meteorologów o małym prawdopodobieństwie pojawienia się wystarczającej ilości opadów, zapowiada się rok, w którym susza może dać znać o sobie na terenie Powiatu Radomszczańskiego. Proszę o poinformowanie mieszkańców o konieczności rozsądnego gospodarowania wodą, przeznaczenie jej tylko na potrzeby socjalno-bytowe. Proszę również rozważyć możliwość wystosowania do mieszkańców apeli w celu racjonalnego gospodarowania wodą, ograniczenia podlewania trawników i ogrodów przydomowych.

Dziś, w warunkach niedoboru wody musimy zastanawiać się nad wykorzystaniem każdej jej kropli. Bardzo ważne jest jej oszczędzanie na każdym kroku oraz zatrzymywanie do celów gospodarczych wód opadowych, co w skali całego powiatu może dać tysiące litrów wody, która może być wykorzystana gospodarczo. Proszę również przypomnieć rolnikom, że są możliwe do pozyskania środki na urządzenia nawadniające i zatrzymujące wodę w gospodarstwach – czytamy w piśmie skierowanym do wójtów i burmistrzów z terenu powiatu radomszczańskiego.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański susza apel susza starosta powiatu radomszczańskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE