Starosta Andrzej Plutecki: Nie złamałem prawa

Starosta Andrzej Plutecki: Nie złamałem prawa Fot. A. Plutecki z lewej. Fot. Starostwo Powiatowe

Między innymi takim stwierdzeniem odniósł się do artykułu pt „Kamienicznik Plutecki”, który ukazał się w 45 numerze Gazety Radomszczańskiej z dnia 9 listopada.

Przypomnijmy. Na łamach GR z 9 listopada, ukazał się dość obszerny tekst, którym to dziennikarze tygodnika informują, że starosta Andrzej Plutecki od lat zarządza kamienicą przy ul. Żeromskiego 13. W materiale czytamy, że starosta jest prezesem Zrzeszenia Handlu i Usług w Radomsku, które ma jedną szóstą udziałów w tym budynku. Praktyk takich zabraniają przepisy antykorupcyjne. Według zebranych przez dziennikarzy materiałów, jego mandat powinien zostać wygaszony.

Dziś (15 listopada, po godz. 13.00) od starosty Andrzeja Pluteckiego otrzymaliśmy jego oświadczenie ws. publikacji Gazety Radomszczańskiej:

W związku z publikacją, która ukazała się w Gazecie Radomszczańskiej z dnia 9 listopada pt. ,,Kamienicznik Plutecki” oświadczam, że podane tam informacje, iż jestem prezesem Zrzeszenia Handlu i Usług w Radomsku oraz że prowadzę działalność gospodarczą, nie są zgodne z prawdą. Moja kadencja jako prezesa Zrzeszenia Handlu i Usług wygasła, a członkostwo w Zrzeszeniu ustało w związku z wykreśleniem przeze mnie działalności gospodarczej, co nastąpiło w 2010 roku. Ponadto, Zarząd Zrzeszenia Handlu i Usług w Radomsku nie funkcjonuje od wielu lat, nie realizuje swojej działalności statutowej, nie składa sprawozdań do Krajowego Rejestru Sądowego, co jest zresztą odnotowane w KRS. Nie prowadzę działalności gospodarczej. Nie złamałem prawa.

Po godz. 14. na fanpejdżu Gazety Radomszczańskiej ukazał się wpis, z opinią prawną mec. Edyty Szwed, przesłaną na ręce przewodniczącego Rady Powiatu Jacka Ciecióry, a dotyczy czynności prawnych, jakie powinien podjąć szef rady w związku z informacjami prasowymi na temat Andrzeja Pluteckiego. 

Więcej o:
andrzej plutecki kamienica statosta andrzej plutecki
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE