Sprzęt od WOŚP trafił do radomszczańskiego szpitala

Sprzęt wartości ponad 100 tys. zł, dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, trafił na oddział neonatologiczny Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Sprzęt wartości ponad 100 tys. zł, dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, trafił na oddział neonatologiczny Szpitala Powiatowego w Radomsku.
Nowy sprzęt będzie służył maluchom/Fot. Starostwo Powiatowe
Dzięki nowym nabytkom, sala obserwacyjna dla noworodków jest jeszcze lepiej wyposażona. - Otrzymaliśmy miernik bilirubiny, lampę do fototerapii dla maluszków z nasiloną żółtaczką, inkubator zamknięty oraz to, o co zabiegaliśmy najbardziej - zestaw do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, Infant Flow. Dzięki temu ostatniemu urządzeniu możemy reagować na niewydolność oddechową noworodka, a wtedy intubacja nie jest konieczna - tłumaczy lek. med. Małgorzata Migocka – Musiał, ordynator obdarowanego oddziału.

Jesteśmy jednym z niewielu szpitali o I stopniu referencyjności, który otrzymał tak specjalistyczny sprzęt. Mimo wielu procedur i formalności nasze starania zakończyły się sukcesem i Fundacja przekazała nam takie urządzenia, o które prosiliśmy

 

mówił przy prezentacji nowego sprzętu dyrektor Radosław Pigoń.


Sporym udogodnieniem dla noworodka oraz w sprawowaniu opieki nad nim jest zamknięty inkubator. - Dzięki niemu mamy łatwy dostęp do pacjenta, wewnątrz zamontowane są czujniki temperatur, mierniki tlenu, wmontowana waga pozwala na ważenie maluszka bez konieczności wyjmowania go na zewnątrz, co sprzyja utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała. Inkubator może być dodatkowo osłonięty i zaciemniony, żeby stworzyć noworodkowi warunki podobne do tych w łonie matki - wyjaśniała pielęgniarka oddziałowa Ewa Jędryszek.

Procedura wyboru placówki, do której WOŚP przekazuje sprzęt jest skomplikowana i czasochłonna. - Korespondencja z Fundacją trwała prawie 3 miesiące. Analizowano nasze potrzeby na podstawie ankiet i statystyk. Cieszymy się, że Fundacja spojrzała na nasz szpital przychylnym okiem i dostaliśmy sprzęt, który bardzo ułatwi nam pracę - mówił Przemysław Drozdek ze Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
szpital powiatowy wośp wośp 2014 wielka orkiestra świątecznej pomocy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE