Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Radomsku wart ponad 1 mln zł

Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Radomsku wart ponad 1 mln zł Fot. Szpital w Radomsku

Ponad 1 000 000 zł – taka jest wartość sprzętu, który Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał od WOŚP.

Zakres pomocy jest szeroki – od kardiomonitorów, inkubatorów, lamp do fototerapii, ciepłych gniazdek, urządzeń wspomagających oddech noworodków, poprzez łóżka, urządzenia laryngologiczne aż po „skanery naczyń żylnych”.

Gdyby nie to wsparcie oddział neonatologiczny, dziecięcy czy też Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy wyglądałby inaczej. Co roku wyposażenie naszego szpitala powiększa się o kolejne ważne urządzenia.

ZOBACZ: Już dziś 29. finał WOŚP. Oglądaj transmisję radomszczańskiego sztabu

W niedzielę 31 stycznia, „Finał z głową” - zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy (m.in. zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego).

Jeśli chcecie, możecie wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na wiele sposobów – np. licytując koszulkę zaprojektowaną specjalnie na tę okazję przez Jacob Birge, zwycięzcę pierwszej edycji programu Project Runway. Koszulka została przekazana do sztabu w Miejskim Dom Kultury w Radomsku.

Więcej o:
wośp wośp 2021 pomoc mdk sztab w radomsku wielka orkiestra świątecznej pomocy wolontariat finał
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE