Sprzęt komputerowy trafił już do szkół, a wkrótce do uczniów i nauczycieli

Sprzęt komputerowy trafił już do szkół, a wkrótce do uczniów i nauczycieli Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Sprzęt komputerowy zakupiony w ramach programu ,,Zdalna Szkoła” został w czwartek przekazany w ręce dyrektorów wszystkich placówek edukacyjnych prowadzonych przez Powiat Radomszczański. Teraz dyrektorzy wręczą sprzęt najbardziej potrzebującym go nauczycielom i uczniom.

Koszt 35 laptopów, 7 tabletów oraz 3 modemów wyniósł w sumie 99 950 złotych. Sprzęt został nabyty za środki pochodzące z budżetu Powiatu Radomszczańskiego. Zakup ma zostać w całości zrefundowany w ramach rządowego programu ,,Zdalna Szkoła”, wdrożonego w związku z koniecznością zdalnego nauczania w czasach epidemii koronawirusa. Fundusze na sfinansowanie tego przedsięwzięcia mają pochodzić z budżetu Unii Europejskiej.

Sprzęt komputerowy rozdysponowano na podstawie zapotrzebowania, jakie w ostatnich dniach marca 2020 r. składały szkoły oraz placówki edukacyjne prowadzone przez Powiat Radomszczański. Zgodnie z założeniami programu mają korzystać z niego najbardziej potrzebujący uczniowie oraz nauczyciele. Większość laptopów i tabletów trafić ma do uczniów (28 laptopów przekazanych będzie uczniom, 7 – nauczycielom, 4 tablety – uczniom, 3 – nauczycielom).

Sprzęt będzie wypożyczany.

– Nie wskazywaliśmy konkretnych nazwisk. Dyrektorzy i nauczyciele najlepiej orientują się, komu ten sprzęt będzie najbardziej potrzebny – podkreśla wicestarosta Jakub Jędrzejczak, który w czwartek przekazywał laptopy i tablety. 

Sprzęt komputerowy trafia również do miejskich szkół podstawowych w Radomsku. 56 laptopów zostanie wkrótce użyczonych uczniom.

Więcej o:
koronawirus pieniądze na zakup komputerów dla uczniów zdalne nauczanie ministerstwo cyfryzacji radomsko komputery dla uczniów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE