Sprzedawali podróbki, usłyszeli zarzuty

Sprzedawali podróbki, usłyszeli zarzuty Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją piotrkowskiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 63-latka oraz 50-latkę, którzy na miejskim targowisku sprzedawali podrobione towary. Oboje usłyszeli już zarzuty. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, uzyskali informację, że na targowisku miejskim sprzedawane są towary z podrobionymi znakami towarowymi.

-17 czerwca 2023 roku wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej potwierdzili powyższą informację. Na targowisku miejskim zauważyli stoisko, na którym znajdowały się podróbki. Mężczyzna wraz z kobietą oferowali koszulki, czapki, spodenki, torebki damskie oraz paski do spodni z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Handlarze zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi- informuje asp. sztab. Izabela Gajewska.

Straty za zabezpieczony towar wyceniono na kwotę około 25 000 złotych. Oferowany towar został zabezpieczony i nie trafi już na rynek. 63-letni mieszkaniec powiatu brzezińskiego oraz 50-letnia mieszkanka Brzezin usłyszeli już zarzuty wprowadzania do obrotu towaru z podrobionym znakiem towarowym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Sprzedawali podróbki usłyszeli zarzuty Piotrków KMP
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE