Sprzątanie ze wspomnieniami z Razem dla Radomska

Sprzątanie ze wspomnieniami z Razem dla Radomska Fot. Razem dla Radomska

W Dniu Ziemi (22 kwietnia) członkowie stowarzyszenia Razem dla Radomska, sprzątali fragment naszego miasta, który obecnie jest przedmiotem prac planistycznych – okolice byłych kortów tenisowych przy ul. Kościuszki.

- Pamiętajmy, że każdy z nas może codziennie okazywać szacunek naszej planecie dbając o środowisko, w którym żyjemy. Spotkanie w tym miejscu było doskonałą okazją dla dzielenia się wracającymi wspomnieniami, Jako żywe wróciły obrazy boiska z drewnianymi bramkami, kortów tenisowych, czy hali balonowej oraz klubu piłkarskiego, który powstał w 1979 r, czy koncertu Kapitana Nemo - mówili w trakcie sprzątania członkowie RdR.

- Obecnie miasto prowadzi prace związane z uchwaleniem Planu Zagospodarowania Przestrzennego w tym kwartale. Postanowiliśmy, by zgodnie z hasłem obchodów tegorocznego święta przywrócić do należytego stanu ten ukryty przed większością poruszających się nieopodal ludzi fragment naszego miasta. Praca, którą wspólnie wykonaliśmy nie uwidoczniła wszystkich walorów tego obszaru, ale pokazała, jak ogromny potencjał jest skryty w tym miejscu - powiedział na zakończenie akcji jej inicjator Grzegorz Minecki, miejski radny, przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Radomsku.

W akcji wzięło udział około 20 osób, które w ciągu 1,5 godziny uzbierały kontener na odpady komunalne dostarczony przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku oraz około 100 worków na odpady segregowane i zmieszane. Wśród zgromadzonych odpadów dominowały odpady szklane, w tym głównie butelki po różnych rodzajach alkoholi i stłuczka szklana oraz odpady plastikowe. 

Były także takie „zdobycze” jak kanapa, wózek dziecięcy, oraz kilkanaście opon samochodowych. Akcja odbyła się z zachowaniem standardów związanych z ochroną przed zakażeniem wirusem COVID-19. Stowarzyszenie Razem dla Radomska dostrzega potrzebę edukacyjną tego rodzaju inicjatyw. 

W akcji oprócz inicjatora, radnego Mineckiego wzięli w niej udział m.in. prezydent Radomska Jarosław Ferenc, jego zastępczyni Małgorzata Kańska-Kipigroch, radny miejski Kamil Bugdal, prezes TBS Krzysztof Górnik i dyrektor PSP nr 7 Radosław Bartnik.

Więcej o:
rdr razem dla radomska sprztatanie z rdr rdr radosmko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE