Sprawdź VIN przed zakupem auta. Co zyskasz?

Sprawdź VIN przed zakupem auta. Co zyskasz?

Arsenał środków, po które handlarze mogą sięgnąć w celu łatwiejszej lub korzystniejszej sprzedaży auta jest spory. Jak uchronić się przed ich sztuczkami?

1. Cofnięty przebieg

Wyszukiwarki takie jak www.carvertical.com/pl/sprawdzenie-vin/ to skuteczna broń z handlarzami „odmładzającymi” auta poprzez cofnięcie licznika przebiegu. Dzięki serwisowi po wpisaniu numeru VIN dowiemy się między innymi tego, jaki przebieg był notowany podczas kolejnych badań okresowych. Jeśli ten widniejący na liczniku będzie niższy od ostatniego pomiaru, można potraktować to jako wyraźny sygnał świadczący o tym, że sprzedawca nie ma dobrych intencji.

2. Na pewno bezwypadkowy?

„Niemiec jeździł tylko do kościoła”, „bezwypadkowy”, „niebity”, „w idealnym stanie”… Takie stwierdzenia padające w ogłoszeniu, zamiast uspokajać, często budzą obawy. W wielu przypadkach te okazują się zresztą jak najbardziej uzasadnione, bo prędzej czy później na jaw wychodzi, że stwierdzenia o krystalicznej przeszłości auta są bardzo dalekie od prawdy. Korzystając z carVertical możemy jednak jeszcze przed zakupem dowiedzieć się, czy samochód rzeczywiście jest bezwypadkowy, poznając zgłoszenia do ubezpieczycieli z różnych krajów, a także oglądając zdjęcia przedstawiające pojazd po kolizji.

3. Historia serwisowania

Deklaracji o dokonywanych na bieżąco naprawach i wymianach również nie możemy brać za pewnik. Konsekwencje naszej łatwowierności mogą być naprawdę poważne i w najlepszym wypadku obejmować spore wydatki w serwisie. Na szczęście łatwo możemy weryfikować prawdomówność handlarza. Dzięki carVertical dowiemy się, co podczas poprzednich wizyt w warsztatach zrobili mechanicy i jakie zabiegi należy przeprowadzić na najbliższym przeglądzie. Perspektywa dużych wydatków może okazać się cennym argumentem w negocjacjach cenowych.

4. Popularne usterki i wyposażenie

Podstawą do obniżenia ceny mogą też okazać się braki w oryginalnym wyposażeniu. O tym, co znajdowało się na pokładzie w momencie opuszczenia przez auto fabryki, możemy dowiedzieć w carVertical, porównując listę elementów wyposażenia danego modelu ze stanem faktycznym. W raporcie dostępne są też informacje dotyczące popularnych usterek i podzespołów, które koniecznie należy sprawdzić przed zakupem.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE