Sprawcy pobicia z zarzutami

Sprawcy pobicia z zarzutami Fot. KPP Bełchatów

Bełchatowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie. Sprawcy zostali namierzeni przez kryminalnych już następnego dnia po zdarzeniu. Obaj usłyszeli zarzuty, a za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

4 czerwca 2020 r. około godziny 22:40 funkcjonariusze z bełchatowskiej komendy zostali poinformowani o pobiciu kobiety i mężczyzny przez dwóch sprawców. Zdarzenie miało miejsce przed klatka bloku na osiedlu Okrzei. Na miejscu policjanci zastali leżącego na ziemi obolałego mężczyznę. Przy nim znajdowała się roztrzęsiona kobieta. Pokrzywdzeni oraz świadkowie zdarzenia opisali wygląd sprawców.

- Okazało się, że małżonkowie zostali zaatakowani przez dwóch młodych nieznanych mężczyzn, kiedy wchodzili do klatki schodowej. Powodem agresji napastników było zwrócenie im uwagi przez pokrzywdzonego o ich niestosownym zachowaniu. Agresorzy najpierw zaatakowali pokrzywdzonego. Zadawali mu ciosy pięściami po głowie, plecach i kopali po całym ciele. Kiedy w obronie mężczyzny stanęła kobieta, również ona padła ofiarą napastników. Oprawcy uciekli kiedy pokrzywdzona zaczęła wołać o pomoc. Wnikliwe czynności prowadzone w tej sprawie przez kryminalnych doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawców pobicia już następnego dnia. Są nimi mieszkańcy Bełchatowa w wieku 25 i 27 lat – relacjonuje Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja bełchatów policja pobicie zarzuty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE