Sprawca śmiertelnego wypadku w Pukarzowie został zatrzymany. 25-latek trafił tymczasowo do aresztu

Sprawca śmiertelnego wypadku w Pukarzowie został zatrzymany. 25-latek trafił tymczasowo do aresztu Fot. KPP Radomsko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali mężczyznę, który śmiertelnie potrącił 16-latka oraz spowodował obrażenia ciała u 36-letniej kobiety. Sprawca nie udzielił pomocy ofiarom i odjechał z miejsca zdarzenia. Na wniosek prokuratora 25-letni mieszkaniec gminy Żytno został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

2 maja 2022 roku o godzinie 23.30 w miejscowości Pukarzów w gminie Żytno kierujący samochodem osobowym zjechał na przeciwny pas ruchu i potrącił dwie osoby idące prawidłową stroną jezdni. Kierowca tego pojazdu nie zatrzymał się, uciekł z miejsca wypadku. Niestety 16-letni pieszy, następnego dnia zmarł na skutek odniesionych obrażeń ciała. Idąca z nim 36-latka po krótkim pobycie w szpitalu wróciła do domu.

- Policjanci, początkowo mieli bardzo mało informacji, dlatego poprosili o pomoc w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia. Za pośrednictwem różnych mediów i portali informacja ta była szeroko rozpowszechniana za co wszystkim zaangażowanym dziękujemy. Mundurowi sprawdzali każdy sygnał, jaki otrzymywali. Dzięki swojej dociekliwości i determinacji ustalali kolejne szczegóły. W rezultacie działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego o doprowadzenie do tego wypadku – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

25-letni mieszkaniec gminy Żytno do policyjnego aresztu trafił 5 maja wieczorem. Funkcjonariusze zabezpieczyli auto biorące udział w zdarzeniu oraz uszkodzone elementy nadwozia, które już zostały wymienione.

- Zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił aby prokurator nadzorujący postępowanie wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 25-latka. 6 maja decyzją sądu sprawca wypadku został tymczasowo aresztowany – informuje Aneta Wlazłowska.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Więcej o:
radomsko policja pukarzów gmina żytno śmierć kierowca zatrzymanie śmiertelny wypadek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE