Sprawca śmiertelnego wypadku drogowego aresztowany

Sprawca śmiertelnego wypadku drogowego aresztowany Fot. KPP Radomsko

Prokuratura Rejonowa w Radomsku wystosowała wniosek trzymiesięcznego aresztu dla sprawcy tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 3 października w miejscowości Bobry w gminie Radomsko na drodze krajowej nr 91. W wypadku śmierć poniosły cztery osoby.

W czwartek około godziny 13.40 w miejscowości Bobry w gminie Radomsko na drodze krajowej nr 91 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letni mieszkaniec gminy Dobryszyc kierujący samochodem Citroen Jumper z nieustalonych przyczyn, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas drogi doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem Fiat Uno. Fiatem podróżowały cztery osoby, trzech mężczyzn i kobieta, wszyscy ponieśli śmierć na miejscu.

Kierowca citroena i jego pasażer odnieśli niegroźne obrażenia. 57-latek był trzeźwy, w piątek (4 października) usłyszał zarzuty spowodowania wypadku w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym.

- W dniu 4 października Prokuratura Rejonowa w Radomsku na podstawie zebranego dotychczas materiału dowodowego wszczęła śledztwo z art. 177§2kk. Podejrzanemu przedstawione zostały zarzuty, jak również złożył on wyjaśnienia. Skierowany do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego zatrzymania na okres trzech miesięcy, został uwzględniony. W chwili obecnej są to wszystkie informacje, jakie można w tej sprawie przekazać
- mówi prokurator Jacek Bocianowski.

Więcej o:
policja radomsko wypadek policja radomsko czołowe zderzenie policja radomsko bobry radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE