Sprawca rozboju zatrzymany w drodze z komendy policji w Radomsku

Sprawca rozboju zatrzymany w drodze z komendy policji w Radomsku

Policjanci zatrzymali 49-latka, który dokonał rozboju pod blokiem w Radomsku. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godz. 21.00. Sprawca spotkał przed wejściem do klatki schodowej 56-letniego radomszczanina, mieszkańca bloku. W trakcie rozmowy wywiązała się awantura. Wówczas napastnik dokonał pobicia 56-latka, zabierając mu z kieszeni 130 zł. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia głowy i wybicia dwóch przednich zębów. 

Następnego dnia pobity i okradziony mężczyzna przyszedł do komendy Policji złożyć w tej sprawie zawiadomienie. W trakcie rozmowy z oficerem dyżurnym jednostki poinformował, że w drodze na komendę sprawca szedł za nim i próbował odwieźć go od złożenia zawiadomienia, po czym zawrócił i udał się w kierunku centrum miasta. W związku z faktem, że dyżurny znał sprawcę z wcześniejszych spraw, dołączył do patrolu policyjnego.

Na jednej z ulic w Radomsku policjanci zauważyli 49-latka, który na widok policjantów próbował oddalić się, jednak po chwili został zatrzymany. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dot. dokonania rozboju. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Więcej o:
policja radomsko pobicie radomsko pobicje policja radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE