Spowodował kolizję i uciekł. Pozostawił jednak ślady…

Spowodował kolizję i uciekł. Pozostawił jednak ślady… Fot. OSP Pławno

W sobotę 27 czerwca 2020 r. ok. godz. 22.00 w Gidlach doszło do kolizji drogowej. Kierujący volkswagenem golfem, włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 32-letniemu kierującemu oplem, doprowadzając do zderzenia. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili, że kierowca golfa uciekając z miejsca zdarzenia pozostawił na jezdni ślad rysowania od felgi oraz ślady płynów eksploatacyjnych. Ślady prowadziły do pobliskiej, oddalonej o ok. 3 kilometry miejscowości.

- Policjanci w domu zastali pięć młodych osób, dwie kobiety w wieku 17 i 19 lat oraz trzech mężczyzn w wieku 23, 22 i 21 lat. Czworo znajdowało się pod wpływem alkoholu, w tym również 17-latka. Mieli od 0,94 do 2,6 promila alkoholu w organizmie. W garażu policjanci ujawnili golfa z uszkodzeniami powstałymi w wyniku zdarzenia drogowego. Żadna z osób nie przyznawała się do prowadzenia pojazdu. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady z pojazdu celem ustalenia osoby kierującej. Małoletnia została przekazana pod opiekę pełnoletniej siostry – mówi Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

O fakcie spożywania przez nastolatkę alkoholu zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

Więcej o:
radomsko policja radomsko gidle kolizja ucieczka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE