Spotkanie z transplantologami

Chcesz oddać szpik, by pomóc osobom z białaczką? Czy wiesz jak wielu ludzi możesz dzięki temu uratować? Czy wiesz jak niewiele do tego potrzeba? Przeszczep szpiku to nierzadko jedyna droga do... ››

Chcesz oddać szpik, by pomóc osobom z białaczką? Czy wiesz jak wielu ludzi możesz dzięki temu uratować? Czy wiesz jak niewiele do tego potrzeba?

 

Przeszczep szpiku to nierzadko jedyna droga do wyleczenia nowotworów.


Dlatego 28 kwietnia o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku organizowane jest spotkanie z krajowymi koordynatorami ds. transplantologii.

 

Jego celem jest zachęcenie potencjalnych dawców do oddania szpiku kostnego. A taka możliwość będzie podczas Radomszczańskiego Pikniku Zdrowia 29 maja.

Dawcą szpiku może zostać każdy pełnoletni (od 18 do 50 roku życia), zdrowy, tj. nie obciążony chorobami genetycznymi, dziedzicznymi i przewlekłymi człowiek. Preferowani są ludzie młodzi, gdyż od momentu zamieszczenia potencjalnego dawcy w rejestrze do chwili oddania szpiku może upłynąć długi czas: 5, 10, a nawet 15 lat. Spotkanie ma charakter informacyjny, lekarze oraz organizatorzy akcji przekażą niezbędne informacje dotyczące możliwości oddania szpiku, ryzyka z tym związanego oraz korzyści.

Akcja organizowana jest przez Miasto Radomsko oraz Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Kleszczowie.

Serdecznie zachęcamy!

Więcej o:
szpik kostny białaczka transplantologia mdk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE