Spotkanie z poezją

19 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbyła się promocja tomiku wierszy Lidii Dróżdż pt. "Moja mała Ojczyzna". Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy w intencji ofiar katastrofy pod... ››

19 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbyła się promocja tomiku wierszy Lidii Dróżdż  pt. "Moja mała Ojczyzna".

 

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Następnie bohaterka wieczoru - pani Lidia Dróżdż - opowiedziała krótko o sobie i swojej historii z poezją.Chwilę później jej wybrane utwory przy akompaniamencie fortepianu zaprezentowały Karolina Skalska i Julia Blady - młodzież z koła teatralnego działającego przy MDK-u, a także opiekunka koła - Anita Pawlak - Zygma.

 

Na koniec swoje najnowsze wiersze odczytała także pani Lidia - powstały one pod wpływem ostatnich wydarzeń w kraju i na świecie i dotyczyły m.in. trzęsienia ziemi na Haiti, Roku Chopinowskiego i tragedii pod Smoleńskiem.

 

Licznie zgromadzona publiczność ciepło przyjęła lokalną poetkę i jej twórczość. Szkoda tylko, że nie wszyscy uczestnicy spotkania znali funkcję wyciszenia dźwięków w telefonie...

 

Lidia Dróżdż od 30 lat mieszka w Lgocie Wielkiej. Poezja była w niej od dziecka, pierwsze wiersze napisała jeszcze będąc w liceum. Ale dopiero w latach 90-tych, zainspirowana książką "Możesz uzdrowić swoje życie" Luizy Hay, postanowiła pokazać swoje dzieła szerszej publiczności.

 

Inspiruje ją przyroda, codzienne życie, a także dobrzy ludzie. Wiele miejsca w swojej twórczości poświęciła Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Od 1996 roku należy do Grupy Literackiej PONAD. Bierze udział w ogólnopolskich konkursach, w których zdobyła wiele różnych nagród.

Więcej o:
lidia dróżdż mdk spotkanie poezja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE