Spotkanie z Joanną Olech w ramach Tygodnia Bibliotek

Spotkanie z Joanną Olech w ramach Tygodnia Bibliotek

9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Joanną Olech zatytułowane „Z książką na walizkach”.

Na spotkanie autorskie z pisarką Joanną Olech przybyli uczniowie ze szkół podstawowych z Radomska, Brudzic i Ładzic. Spotkanie było nietypowe, gdyż autorka w opowiadanie o bohaterach swoich powieści, zaangażowała dzieci. W formie zabaw i rozwiązywania zagadek, uczniowie poznawali historie z książek.

Joanna Olech zasłynęła powieścią dla dzieci „Dynastia Miziołków”, za którą w 1995 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok później książka uznana została za Dziecięcy Bestseller Roku. Pisarka z wykształcenia jest grafikiem. Jest również autorką ilustracji do wielu książek dla dzieci oraz laureatka licznych prestiżowych nagród.

Inne książki Joanny Olech to „Gdzie diabeł mówi: do usług” (1997), „Czerwony Kapturek” ( wyróżniony w konkursie na Najpiękniejsze Książki Roku 2005), „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Ząb czarownicy”, „Poppintrokowie. Opowiadania z magią i deszczem” „Pulpet i Prudencja”, „Tadek i spółka”, „Tarantula, Klops i Herkules”, „Tytus w cyrku”, „ArcyBolek”

Po spotkaniu nie brakowało chętnych do zakupu książek. A następnie w długiej kolejce, dzieci ustawiły się po autograf z dedykacją od pisarki.

Spotkanie odbyło się w ramach trwającego XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Program edycji dostępny tutaj.

Więcej o:
tydzień bibliotek 2019 mbp radomsko joanna olech radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE